Lengál pred súbojom na Štvanici: Vraj ak ho utiahnem, dá mi celú výplatu!

Zdroj: Oktagon MMA

Obávaný český postojár pomaly kompletne presedláva na drahú profesionálneho MMA bojovníka. Na pražskej Štvanici ho čaká ďalší zaujímavý stret. Vladimír Lengál (5-2) a Michael Deiga-Scheck (10-4) sa pôvodne mali stretnúť už na Oktagone 39, ale druhý menovaný utrpel nepríjemné zranenie kolena. Vzájomný stret dua napokon predsa len príde, aj keď s odstupom niekoľkých mesiacov.

Účastník piatej série šou Oktagon Výzva vo svojej bojovej kariére podstúpil vyše 200 zápasov v postoji. Práve tam sú jeho dominanty, ale čoraz viac sa zlepšuje takisto v ostatných oblastiach. „Techniky na zemi poznám, dokážem ich aj ubrániť a na tréningu som niekoľko chlapcov utiahol. S trénerom Rudom Křižekom na tom neustále pracujeme. Grappling ma ako súčasť MMA veľmi baví,“ priznal v rozhovore pre fightlive.cz.

Medzinárodný šampión WKF či majster Česka v kickboxe sa už čoskoro pokúsi nájsť víťazný recept na Deiga-Schecka. Práve jeho nadchádzajúcemu súperovi pomerne nedávno čelil Radek Roušal, tréningový partner a dobrý kamarát Vladimíra Lengála. „Informácie sme si príliš nepredávali. Nie je to potrebné, mne sa stačí pozrieť na pár momentov zo zápasu a hneď to vidím. Radek s ním vtedy absolvoval parádnu štípanú, nejaké postojárske chyby tam ale boli, čo ho nakoniec asi stalo zápas. Viem, v čom by som mohol Schecka nachytať,“ myslí si 34-ročný zápasník.

S nemeckým oponentom má pomerne dobrý vzťah. Na pikantné prestrelky zrejme fanúšikovia čakajú v tomto prípade márne. „Niekoľkokrát sme sa spolu rozprávali. Dokonca sa asi po zápase navzájom navštívime vo svojich gymoch. Nemyslím si, že by sme to v tomto smere nejak vyhrocovali,“ prezrádza úradujúci profesionálny boxerský majster krajiny našich západných susedov.

„Pre Oktagon Deutschland ale preniesol niečo v zmysle, že pokiaľ ho ukončím na submisiu, dá mi celú svoju výplatu,“ načrtá poriadne zaujímavú stávku. Michael Deiga-Scheck nebol nikdy vo svojej kariére ukončený týmto spôsobom. Naopak, odklepať donútil až piatich konkurentov. Hoci má Lengál o špeciálnu motiváciu postarané, finiš na pražskom ostrove si predstavuje trochu inak. „Chcel by som ho tvrdo knokautovať úderom zo zadnej ruky. Je jedno v akom kole. Samozrejme, najlepšie by bolo hneď v prvom.“

Zdroj: fightlive.cz, autor