Lengál pre Tipsport Gamechanger zmenil váhovú kategóriu: Chcem šokovať európsku MMA scénu!

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť elitných európskych bojovníkov, každý s rovnakou víziou. Prvý marcový víkend štartuje exkluzívne druhé vydanie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. O status MMA kráľa ľahkej divízie na starom kontinente a rozprávkovú finančnú odmenu zabojujú zástupcovia dvanástich rôznych národností. Na absolútny vrchol sa môže dostať iba jeden z nich.

Jedným z dvoch českých zástupcov v miliónovej pyramíde je sympatický Vladimír Lengál (6-3). Rodák zo Znojma kvôli tejto príležitosti opúšťa perovú divíziu a premiérovo sa pod žlto-čiernou vlajkou predstaví v ľahkej váhe. „Do Tipsport Gamechangeru som prišiel šokovať MMA scénu. Som nesmierne hrdý, že môžem reprezentovať svoju krajinu v najväčšom MMA projekte v Európe,“ prezradil svoje pocity.

Doménou skúseného 34-ročného bojovníka je postoj. Začal s boxom, postupom času pridal Muay Thai i kickbox a aktuálne robí všetko pre to, aby prerazil vo svete zmiešaných bojových umení. „Všetkých účastníkov vnímam ako superhviezdy daných štátov. Bude to o šťastí a o tom, kto ukáže viac. Je to pre mňa najväčšia kariérna výzva. Úprimne, nejde mi o odmeny, ale len o boj a výhru. Peniaze sú len čerešničkou na torte. Je pre mňa česť, že môžem nastúpiť proti najvyššie postavenému bojovníkovi,“ rozrozprával sa „Vlado“ ohľadom svojej motivácie a prvej prekážky, ktorou bude bývalý šampión KSW Daniel Torres (14-5).

Bojové športy majú v Lengálovom živote nezastupiteľné miesto. Vďačí im za všetko, čo dosiahol a rovnakou cestou vedie aj svojich potomkov. „Mám dvoch synov. Obaja sú bojovníci. Tým, že som nemal otca, nikdy by som nechcel dopustiť, aby sa im stalo niečo podobné ako mne. Chcem, nech majú otca vždy nablízku. Som rád, že ma môžu sledovať,“ zamyslel sa hrdý zástupca Valetudo RK Znojmo nad tým, čo ho v súkromí najviac poháňa vpred.

„Bojujem za seba, moju rodinu a nechávam tomuto športu odkaz, ako by mal zápasník žiť. Vždy ma lákala cesta bojovníka. Začal som s boxom, absolvoval som množstvo zápasov a teraz som tu v MMA. Chcem prekvapiť nielen česko-slovenskú scénu, ale aj tú európsku,“ nahlas Vladimír Lengál predostrel svoj cieľ v Tipsport Gamechangeri.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk