Lekári pôvodne nevedeli, kde je problém. Ženská nádej UFC skončila po životnom víťazstve na lôžku

Zdroj: Instagram/@mayceebarber

Na začiatku marca mala Maycee Barber (14-2) dôvody na oslavu. Perspektívna zámorská bojovníčka si pripísala už šieste víťazstvo v rade, čím spravila ďalší podstatný krok k šanci zabojovať o titul mušej divízie UFC. Po triumfe nad legendárnou krajankou Katlyn Cerminara (18-6) ale začala prežívať horor. Životný osud jej do cesty postavil ďalšiu náročnú prekážku, tentoraz mimo klietky.

Keď na turnaji UFC 299 porazila o dekádu staršiu veteránku organizácie, plánovala to náležite osláviť a následne si užívať zaslúžené dni oddychu. Prešli však iba tri dni a nastali nečakané komplikácie.  „Po svojom zápase som strávila deväť dní v nemocnici, kde ma testovali a liečili kvôli infekcii. Mysleli si, že je to zmes rôznych vecí od streptokoka až po stafylokoka,“ napísala Maycee Barber v príspevku na sociálnej sieti Instagram.

Lekári spočiatku nedokázali presne definovať, aký problém Američanku trápi. Dlhé hodiny strávené na lôžku boli výzvou nielen pre telo, ale tiež myseľ. „Ležať v nemocnici, keď stále neviete, čo sa s vami deje, zatiaľ čo bojujete s horúčkou, extrémne nízkym tlakom a máte problémy s dýchaním, je neuveriteľne náročné,“ priznala neľahké obdobie 25-ročná zápasníčka.

Ani s krátkym odstupom času sa zdravotný stav nezlepšoval podľa predstáv. „Hoci som v priebehu niekoľkých dní dostávala viackrát intravenózne antibiotiká a lieky, teplota sa neznížila. Napokon to viedlo k tomu, že som dostala zápal pľúc,“ podelila sa so svojimi podporovateľmi o ďalšiu časť príbehu reflektujúceho strašidelné chvíle po poslednej výzve medzi pletivami: „Niečo podobné som po zápase rozhodne neplánovala. Úprimne, občas to bolo veľmi desivé. Prišlo pár okamihov, kedy som si nebola istá, či budem v poriadku.“

Pred limitom stále neporazená autorka ôsmich ukončení sa už aktuálne nachádza doma. V rebríčku mušej váhy UFC jej momentálne patrí štvrté miesto. Vďaka tomu sa radí medzi hlavných ašpirantov na potenciálnu príležitosť bojovať o opasok. Vzhľadom na blízku minulosť ale visí otáznik nad tým, kedy sa do klietky vráti, veď zdravie je prvoradé. „Viem, že nech sa stane čokoľvek, stať sa to má. Je to všetko len ďalší dielik do skladačky života,“ s pozitívnym prístupom vníma ostatné obdobie Maycee Barber.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk