KSW 87: Česi v Třinci totálne vybuchli: Rýchly koniec Martíneka, Brichta vtipkoval o konci kariéry

instagram/@kswczechrepublic

V sobotu druhýkrát v histórii zavítala jedna z najlepších európskych MMA organizácii na českú pôdu. Galavečer KSW 87 sa totiž uskutočnil v Třinci neďaleko poľských hraníc. Vo Werk Arene videli diváci celkovo 9 zápasov a až v šiestich z nich sa predstavili domáci bojovníci. Tí sa však neblysli práve najlepšou formou. Výnimkou bol jedine obľúbený Leo Brichta (12-3).

Miestni fanúšikovia sa mali na čo tešiť. Poľskí organizátori prispôsobili zápasovú kartu tak, aby pre nich bola čo najatraktívnejšia. Po konci podujatia však veľa dôvodov na radosť nemali. Zo šiestich Čechov totiž uspel len jeden a zvyšní piati zaostali za očakávaniami. Ako porazení z klietky odchádzali Josef Štummer, Lukáš Dvořák, Vojtěch Garba, Filip Macek a Michal Martínek.

Najviac pozornosti pútal hlavný súboj podujatia v ťažkej divízii medzi posledným menovaným a Darkom Stošičom (19-6). Favoritom síce bol srbský bojovník, no od Martíneka (10-5) očakávali viac nielen diváci, ktorí ho búrlivo povzbudzovali, ale aj odborníci. Na nohách sa však udržal len niečo vyše dvoch minút. Po úvodnej „oklepávačke“ rodák z Belehradu využil hneď svoju prvú príležitosť a tvrdým pravým hákom poslal českého zápasníka nekompromisne k zemi. Pre „Blackbearda“ to bola už druhá prehra v rade. Naopak Stošič si po zápase od promotérov vypýtal titulovú bitku proti Philovi De Friesovi (24-6).

Nevydarený turnaj pre reprezentantov českého MMA ale aspoň sčasti zachránil populárny Leo Brichta. Bojovník ľahkej váhy v hlavnom predzápase večera svojím výkonom rozjasal třineckú Werk Arenu. Proti Romanovi Szymańskemu (17-8), legende KSW, zvládol taktickú bitku a v treťom kole mu vyšiel aj záverečný nápor. Po viacerých tvrdých úderoch na zemi preto rozhodca približne 40 sekúnd pred koncom ukončil duel. Pražský rodák, pochopiteľne, po ôsmej výhre v rade neskrýval obrovské nadšenie.

Brichtovu radosť bolo cítiť taktiež z pozápasových rozhovorov, pri ktorých rozdával úsmevy na všetky strany. „Je to neuveriteľné! Vnímal som tu energiu z haly. Nezačal som však tak, ako som si predstavoval. Nepohyboval som sa ideálne. Stálo to za ho*no,“ povedal úprimne pre TV Nova a s ťažkým povzdychom dodal: „Tento šport je pre chlapov. Nebudem vám klamať, strašne to bolí.“

Talentovaný 23-ročný bojovník sa okrem MMA venuje aj aktivitám na sociálnych sieťach či videohrám, ktoré mu zaberajú množstvo voľného času. Z toho dôvodu niektoré média začali špekulovať o jeho ďalšej budúcnosti. „Idem do dôchodku. To znamená, že už nebudem zápasiť. Je to môj koníček a budem to robiť už len pre zábavu,“ s úsmevom vyhlásil. Vzhľadom na povahové vlastnosti Lea Brichtu však môžeme predpokladať, že táto odpoveď bola myslená skôr ironicky a v klietke ho uvidíme ešte veľakrát. Ibaže by nie…

Zdroj: tn.nova.cz, autor