VIDEO: Hokej nie je bojový šport! Útočník Slovana nechutne knokautoval hviezdu Popradu

Petráš vs Záborský (zdroj: FB/Tipos Extraliga)

V piatok bolo na programe 9. kolo slovenskej hokejovej Extraligy, v ktorom si zmerali sily hráči bratislavského Slovana s HK Poprad. „Belasí“, ktorí sa predovšetkým v úvode nového ročníka trápili, po kvalitnom výkone zvíťazili 7-2. Viac ako o góloch a akciách sa však po tomto stretnutí hovorilo o incidente zo záveru tretej tretiny.

Do konca duelu ostávalo približne šesť minút a Slovan na domácom ľade pohodlne viedol 6-2. Aj napriek štvorgólovému rozdielu to medzi Bratislavčanmi a Popradčanmi poriadne iskrilo, čo vyústilo do pästného súboja medzi Slovanistom Alexom Výhonským a Benom Betkerom. Obaja si to chlapsky rozdali, pričom takéto situácie k hokeju naďalej patria.

Čo však do hokeja nepatrí je spôsob, akým člen štvrtého útoku Slovan Samuel Petráš skolil niekdajšieho slovenského reprezentanta Tomáša Záborského. K potýčke medzi týmito dvoma došlo po spomínanej bitke Výhonského s Betkerom, pričom Záborský následne ostal nehybne ležať na zemi.

Takýto chvat poznajú športoví priaznici skôr z džuda, pričom na ľade bez toho, že by to protivník čakal, môže mať katastrofálne následky. Ofenzívne eso Popradu Tomáš Záborský v dueli predčasne skončil, následne bol po rozhodnutí lekára na štadióne prevezený do nemocnice. Tam našťastie jeho stav stabilizovali, ale ako sám uviedol, nič si nepamätá. O možnom treste pre Petráša by mala rozhodnúť Disciplinárna komisia najvyššej hokejovej súťaže.

Zdroj: MaxMMA.sk