Krajčovič zaskočila aj partnera Čepa: Iní si dávajú ruže, ja som zvolila takúto romantiku

Zdroj: Oktagon MMA

Tajomstvo sa podarilo udržať až do poslednej chvíle. Keď Lucia Krajčovič (1-3) vystúpila z tunelu na pražskej Štvanici, publikum sršalo nadšením. Pod maskou siluety záhadného zápasu sa po celý čas skrývalo práve meno bývalej úspešnej reprezentantky v thajskom boxe.

„Nuda na materskej,“ začala so smiechom rozhovor pre MAX MMA bezprostredne po svojom dueli. Duel absolvovaný na jar 2022 mal byť pre Slovenku posledným, napokon ale svoje rozhodnutie zmenila. „Nejak mi to začalo chýbať. Mala som pocit, že Vlasto zabudol, kto som, čo mám za sebou a čo ešte stále dokážem. Iní ľudia si dávajú ruže, ja som zvolila takéto romantické gesto. Chcela som však, aby to bol víťazný zápas pre neho.“ 

Z jednomyseľného triumfu na body sa napokon tešila poľská bojovníčka Róza Gumienna (5-3). Veľká obľúbenkyňa fanúšikov však podala kvalitný výkon. „Odtrénovali sme maximum, ktoré sa v rámci možnosti dalo. Bolo to asi 50 % prípravy bežného bojovníka, keďže viac sa nedalo. Malý ma neraz zobudil desaťkrát za noc,“ hovorila o nečakaných nástrahách prípravy žena, ktorá zastáva takisto rolu matky. 

Organizácia zahalila jej návrat rúškom tajomstva, čo zápasu iba pridalo na atraktivite. „Tajila som to úplne pred všetkými. Vedel o tom iba môj tréner, trénerka a mamina sa to dozvedela zhruba pred dvoma týždňami. Pôvodne som to ale nechcela povedať ani jej. Celkom som si užívala, že nikomu nemusím odpovedať na milióny otázok,“ priznala. Zaskočený bezpochyby ostane aj milovaný partner Vlasto Čepo (12-2), ktorý absolvoval tréningový kemp v Thajsku. V čase konfrontácie bol v lietadle na ceste do Viedne. 

Boj niekoľkonásobnej šampiónky v thajskom boxe bol špecifický takisto z ďalšieho hľadiska. „Asi prvýkrát vo svojej kariére som počula všetko – od ľudí až po trénera. Doteraz som vždy mala okno, tentokrát som úplne nepociťovala typický tranz bojovníka,“ zakončila Lucia Krajčovič. 

Zdroj: MaxMMA.sk