Tajomstvo Oktagonu je odhalené: Štvanicu otvorí zápas legendy thajského boxu

Zdroj: Oktagon MMA

Podujatie organizácie OKTAGON MMA na pražskej Štvanici je už samo o sebe viac než unikátne. Promotéri sa však rozhodli pridať svojej udalosti rúško tajomstva. Do poslednej chvíle držali priaznivcov v napätí a tajili meno bojovníčky, ktorej súperkou bude Róża Gumienna (4-3). Prítomní na ostrove zasvätenom tenisu konečne všetko zistili pri nástupe účastníčok.

Dva večery nabité úchvatným programom otvorí súboj poľskej zápasníčky proti slovenskej legende Lucii Krajčovič (2-2). Veľké meno tunajšej scény preslávili najmä mnohé úspechy v thajskom boxe. Na svojom konte má “Pretty Beast“ niekoľko opaskov i titul svetovej šampiónky organizácie WKU. Skúsenosti už má aj s MMA, zbierala ich práve v organizácií, ktorá si ju pripravila ako najnovší bonbónik pre fanúšikov.

Slovenka na svoj debut v zápase zmiešaných bojových umení asi nezabudne. Zažila ho na azda najslávnejšom podujatí česko-slovenskej histórie. Premiéru si totiž odkrútila v roku 2019 na slávnom turnaji OKTAGON 15, ktorého ikonickým duelom bol nezabudnuteľný Zápas storočia Végh vs Vémola. Tisíckam divákov sa uviedla v plnej kráse – po TKO zdolala Barboru Cypriánovú (0-1).

V rámci MMA zaknihovala ešte tri ďalšie vystúpenia, následne jej život nabral úplne iné rozmery. So životným partnerom a elitným bojovníkom Vlastom Čepom (12-2) prišli s radostnou novinkou o očakávaní prírastku. Ani nie polrok po narodení synčeka Dejana, ktorý prišiel na svet v októbri 2021, sa Krajčovič opäť predstavila s rukavicami bojovníčky. Noc Gladiátorov 7 mala byť pre ňu na jar 2022 derniérou. Po strete s talentovanou Lenkou Škundovou totiž oznámila ukončenie aktívnej kariéry.

Všetko ale zmení piatkový OKTAGON 45. To, že ide o skutočne veľké prekvapenie, dokazuje aj fakt, že o Luciinom zápase nemal vedieť ani samotný Čepo, otec jej dieťaťa. “El Chapo“ je momentálne na kempe v Thajsku. Okrem jeho reakcie bude rozhodne zaujímavé sledovať aj spomínanú bitku Gumienna proti Krajčovič. Práve tieto dve dámy majú česť zahájiť ikonickú udalosť v Prahe.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor