Konflikt na domácej scéne: Roušal, toto sa nerobí ani medzi amatérmi, odkazuje…

Zdroj: Oktagon MMA

Ich vzájomný zápas mal byť ozdobou celého turnaja, napokon je všetko inak. Už o necelé dva týždne sa proti sebe mali v Banskej Bystrici na DFN 9 postaviť Radek Roušal a Michal Buršák. Pre oboch by šlo o premiéru v profesionálnom MMA, čo duelu pridávalo na atraktivite.

Organizácia DFN Universe plánovaný júnový turnaj preložila až na októbrový termín. Podľa vyjadrení organizátorov za to mohlo viacero okolností. Poslednou kvapkou bolo odstúpenie Radeka Roušala z hlavného duelu večera. „Žiaľ, nie som úplne zdravotne v poriadku, preto som sa rozhodol zápas zrušiť. V MMA vidím svoju budúcnosť a pri svojej premiére chcem byť stopercentne pripravený,“ objasnil zástupca Muay Thai Brno, ktorého minulosť je spojená najmä s thajským boxom.

„Obaja sme mali ísť do prvého profesionálneho zápasu a ty si to dva týždne pred turnajom zrušil. To sa nerobí ani medzi amatérmi,“ bleskovo zareagoval Michal Buršák, ktorému mal v Banskej Bystrici čeliť.

Mladý Slovák je držiteľom fialového opasku v brazílskom jiu-jitsu. S finálnym ortieľom sa len tak zmieriť nechce. „Vlastne ani neviem kvôli čomu si sa tak rozhodol. Údajne ideš na Štvanicu a predtým nechceš robiť váhu, pritom sme ti ponúkali iné alternatívy. Nevzal si to,“ so značnou nespokojnosťou v hlase pokračoval stále iba 22-ročný talentovaný bojovník.

„Keďže som sa na zápas tri mesiace poctivo pripravoval, poďme si to buchnúť na Štvanici. Dokončíme robotu, ktorú sme začali,“ prichádza Buršák s poriadne pikantným návrhom, ktorý samozrejme musí odobriť aj Oktagon MMA.

Oktagon už účasť Roušala na pražskom ostrove potvrdil prostredníctvom sociálnych sietí a fanúšikovia začali v komentároch okamžite skloňovať meno jeho pôvodného konkurenta. „Vraj ma chcel popraviť. Ak by sa to zrealizovalo, chytím ho a ukážem mu, že si pred pokusom o moju popravu mal buchnúť aj nejaké amatérske zápasy,“ zavŕšil svoj odkaz Michal Buršák.

Zdroj: DFN Universe, Michal Buršák, Oktagon MMA, autor