Kincl krúti hlavou nad konkurentom Vémolu: Ďalší mech? Prečo nechce normálneho súpera?

Zdroj: Oktagon MMA

Keď pred niekoľkými dňami Karlos Vémola (34-7) sám avizoval, že na Štvanici ho čaká doposiaľ najťažší súper jeho bohatej kariéry, fanúšikov poriadne navnadil. Oficiálne oznámenie oponenta českého veterána UFC ale prinieslo mierne sklamanie. Aj keď sa organizátori naozaj usilovali o čo najväčšie meno, osud bol tentokrát proti ním.

Skúsenosťami ostrieľaný „Terminátor“ bude musieť nájsť na pražskej Štvanici recept na zdolanie Lucasa Alsinu (11-4). Keď Oktagon oficiálne odhalil túto konfrontáciu, posledný premožiteľ 38-ročného veterána reagoval tromi emotikonmi smiechu. „Promoval sa najťažší súper kariéry. Preto mi to vadí. Prečo sa rovno nepovedalo, že Karel pôjde s ďalším mechom? Pretože nechce nejakého normálneho súpera aspoň z druhej stovky rebríčku?,“ obhájil neskôr svoj komentár šampión strednej váhy Patrik Kincl (27-10).

Karlos Vémola sa aktuálne nachádza na prípravnom kempe v Poľsku. Pripomienky fanúšikov okamžite registroval. „Ľudia mi píšu, že je to slabý súper, čo na to hovorím. Popravde neviem, pretože cez deň som trénoval, potom spal, takže som sa na neho ešte vôbec nepozrel. Iba chcem Oktagonu poďakovať, že mi zohnali súpera, pretože je to možno posledná Štvanica. Minimálne pre mňa určite,“ povedal bývalý bojovník elitnej ligy sveta.

Duel proti argentínskemu svetovému šampiónovi WKF pod pravidlami K1 a držiteľovi opasku organizácie CAM prebehne v dohodnutej váhe do 91 kilogramov. Prečo? Český zápasník už nechce podstupovať ďalšie drastické chudnutie do strednej divízie. Nadchádzajúca konfrontácia v poloťažkej váhe zasa musí byť titulovou obhajobou.

Oktagon mal pôvodne v hre viacero naozaj atraktívnych mien. Legendárneho poľského borca Michala Materlu (33-9) zmohli zdravotné problémy, jeho krajan Rafal Haratyk (16-5-2) musí riešiť dopingovú aféru. Rokovania s Kleberom Silvom (21-11) stroskotali u manažéra Brazílčana. „Argentínčan je spomedzi menovaných najjednoduchší. Avšak stále by mal byť relatívne zaujímavý. Je to krok k ceste za obhajobou titulu. Hoci sme to ešte neoznámili, každému je jasné, ako to dopadne a kde to bude. Tešiť sa na to môžete v Bratislave,“ uviedol vo svojej relácii MMA Letem Světem spolumajiteľ organizácie Ondřej Novotný.

Zdroj: MaxMMA.sk