V hre bolo viacero atraktívnych mien: Karlos Vémola už vie, kto ho vyzve na Štvanici!

Zdroj: Oktagon MMA

Po trpkej prehre fanúšikov veľmi príjemne zaskočil. Karlos Vémola (34-7) si po druhom kariérnom zaváhaní na domácej scéne dopraje iba zhruba dvojmesačnú pauzu. Do zápasového kolotoča sa vráti už na Štvanici a organizácia Oktagon MMA odhalila meno konkurenta českého šampióna.

K riešeniu súpera pre držiteľa opasku poloťažkej váhy sa v relácii MMA Letem Světem vyjadril Ondřej Novotný. „Pôvodným snom bolo uzavrieť Štvanicu historickým duelom Vémola verzus Materla (33-9). Dohodli sme sa, avšak fantastický Poliak je napokon zranený o čosi viac, ako je u neho obvyklé. Je to blázon, do zápasov chodí aj cez zranenia,“ vravel spolumajiteľ organizácie Oktagon MMA.

„Alternatívou bol takisto Brazílčan Kleber (21-11). Má za sebou veľmi zaujímavú kariéru v európskych organizáciách. Dokázal poraziť napríklad Ragozina, čelil viacerým veľkým menám. Žiaľ, keď som zápas odsúhlasil, niekde na trase jeho manažéra sa to zaseklo,“ vysvetlil Ondřej Novotný. Juhoameričan prezývaný „Orgulho“ je autorom štrnástich knokautov a v roku 2018 uchmatol skalp spomínaného legendárneho Rusa.

Známe príslovie „do tretice všetko dobré“ v tomto prípade neplatilo. „K zápasu sa neskôr prihlásil Haratyk, s Karlosom si dokonca začali vymieňať odkazy. Nastali však hneď dva problémy. U poľského bojovníka nastala po titulovom dueli dopingová kauza. Ak sa nemýlim, odvolali sa a malo by to skončiť polročným dištancom. Ďalším aspektom je, že Haratyk má platnú dlhodobú zmluvu s francúzskou organizáciou ARES,“ pokračoval vo svojom rozprávaní Novotný, pričom jedným dychom dodal, že s reprezentantom našich severných susedov by sa československá liga rada dohodla na kontrakte.

Na populárnom pražskom ostrove napokon českého veterána UFC vyzve Lucas Alsina (11-4). Posledná konfrontácia Argentínčana sa datuje k októbru minulého roku. Iba štvrtú prehru kariéry mu v elitnej organizácii Bellator uštedril po necelých dvoch minútach prvého kola Luke Trainer. „La Cobra“ počas svojej športovej púte nikdy neprehral na body.

Zdroj: MaxMMA.sk