Je to oficiálne: Toto je najbližší súper Lajoša Kleina. Zápasil dokonca aj so šampiónom Makhachevom

Zdroj: UFC

Slovenský zápasník Ľudovít Klein (21-4-1) v stredu oznámil podpísanie novej zmluvy na ďalšiu konfrontáciu v organizácii UFC. Fanúšikov nechal v napätí a meno jeho súpera oficiálne odtajnil až dnes na svojom Instagrame. V protiľahlom rohu klietky bude stáť húževnatý Brazilec Thiago Moises (18-7), ktorý si už stihol zmerať sily s najzvučnejšími menami ľahkej váhy.

Moises počas svojho pôsobenia v UFC nazbieral už 7 skalpov a 5 porážok. Netreba sa však nechať zmiasť jeho bilanciou, pretože jeho premožiteľmi boli svetoznáme mená ako Islam Makhachev, Benoit St. Denis či Joel Alvarez, s ktorým mal len nedávno zápasiť aj slovenský reprezentant. Rodák z Južnej Ameriky na svojej ceste dokázal premôcť ťažkých súperov akými sú napríklad Bobby Green, Michael Johnson či Alexander Hernandez.

V klietke proti sebe nastúpia už 8.6.2024. V rovnaký deň sa uskutoční aj veľkolepý turnaj OKTAGON 58, na ktorom dôjde k odvete Karlosa Vémolu a Attilu Végha. Prípadne víťazstvo by Kleina mohlo priblížiť veľmi blízko vysnívanej TOP 15.

Pre „Mr. Highlighta“ to bude už jeho deviaty zápas pod hlavičkou zámorskej organizácie. Slovenský reprezentant má v UFC bilanciu päť výhier, dve prehry a jednu remízu. Sklamanie z porážky zažil naposledy ešte pred takmer tromi rokmi, keď ho premohol Nate Landwehr, ktorý ho v treťom kole ukončil na sumbisiu. Dokáže rodák z Nových Zámkov zvládnuť ďalšiu obrovskú kariérnu výzvu?

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent