Ďalšia kauza na českej bojovej scéne? Boxerský šampión pred súdom

Zdroj: YouTube.com/Fightworldvideos

Kontrovezné kauzy vo svetovom MMA vytvára najmä Connor McGregor a na domácej scéne sa naposledy riešila nepríjemná videonahrávka Tadeáša Rúžičku. Český zápasník na nej fackal v bezvládnom stave ležiaceho muža. Nahrávku odsúdila väčšina fanúšikov, zápasníkov, ale aj promotérov. Rúžička vydal pred niekoľkými dňami svoje vyhlásenie a následne tu máme ďalšiu kauzu na českej bojovej scéne.

Ako obžalovaní na súde sa objavili štyria muži, medzi ktorými sa nachádza aj Lukáš Fajk (9-1-0). Český boxerský šampión mal byť vlani súčasťou konfliktu, kedy útočníci spôsobili mužovi v bare ťazkú újmu na zdraví. Po vzájomnom spore mu mal Fajk spolu s mladším bratom a ďalšími dvoma mužmi mali poraniť čelusť, zuby a poškodiť krčnú chrbticu, hlavu a tvár.

Každý zo štyroch obvinených sa obhajuje tým, že išlo o konanie v nutnej obrane, keďže neznámy muž na nich útočil ako prvý. Ako zbraň mal dokonca použiť kredenc. Incident sa mal odohrať v júni 2O22 v českom meste Hostivice. Aktuále celý prípad rieši Okresný súd v Prahe. Podľa štatnej zástupkyne Ivy Kšárovej však celý konflikt začať mladší brat Fajka, ktorý mal udrieť a následne kopnúť do brucha rovesníka, s ktorým mal problém.

Všetkému mal chcieť zabrániť práve poškodený muž, ktorého za to štvorica nepríjemne potrestala, pričom ho údajne niekoľkorkát udreli päsťami do hlavy a následne ho kopali na zemi. Muž skončil v nemocnici, kde sa liečil viac ako šesť týždňov. Žalobkyňa navrhla pre agresorov trojročné podmienečné tresty s päťročnou skúšobnou dobou, čo je v prípade podmienky maximálna výška, potom by už nasledovalo iba väzenie.

Zdroj: kaocko.cz MaxMMA.sk