Čo sa to stalo?! Wanliss uspal knokautového princa, neodpustil si však arogantnú oslavu!

OKTAGON MMA.

Len čo bol v decembri ohlásený druhý ročník miliónového turnaja Tipsport Gamechanger, všetci fanúšikovia zbystrili pozornosť. Organizácia OKTAGON MMA postavila proti sebe tých najlepších európskych bojovníkov v ľahkej váhe. Kto bude víťazom? Ak nám prvé zápasy na galavečeri v Ostrave dali nejaké informácie, tak po turnaji v Birminghame sme spoznali veľkého favorita.

OKTAGON 56 priniesol predposledný zápas prvého kola Tipsport Gamechanger, v ktorom sa stretli Akone Wanliss (8-2) a Sahil Siraj (9-3). Pôvodne sa mal uskutočniť v marci na turnaji v Ostrave, avšak potom, čo bol anglický bojovník po tlačovej konferencii napadnutý trénermi Siraja, súboj sa presunul do Birminghamu.

No nebol to len spomínaný incident, čo stál za atraktivitou duelu. Bilancia oboch bojovníkov v profesionálnom MMA je vysoko pozitívna, naviac ani jeden nemá rád, ak o výsledku rozhodujú bodoví arbitri. Zatiaľ čo Siraj mal deväť z desiatich víťazstiev na knokaut, Wanliss zatiaľ vždy svoje vystúpenia v klietke ukončil pred uplynutím časového limitu.

V zápase dvoch špičkových ľahkých váh exceloval Wanliss, ktorý v postoji dokonale uspal „knokautového princa“. Trvalo to štyridsaťosem sekúnd, aby ľavým hákom našiel svoj cieľ. Siraj skončil na zemi tak silno otrasený, že rozhodca neváhal a zápas ukončil. Malou škvrnou na fantastickom výkone rodáka z Wolverhamptonu bol však moment, keď po knokaute prišiel k viditeľne otrasenému súperovi a naznačil sexuálny akt.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk