Christian Jungwirth pozná súpera! Čaká ho skúsený cisár z Grécka

Christian Jungwirth (zdroj: Oktagon MMA)

Tvrdý Nemec ide opäť raz do boja! Christian Jungwirth (14-7) naposledy nastúpil v rámci štvrťfinále pyramídy Tipsport Gamechanger, keď v Oberhausene na body nestačil na Bojana Veličkoviča (23-12). Pri plánovanom návrate na víťaznú vlnu ho čaká nepríjemná prekážka z Grécka.

Pre „Kelta“ bola prehra s Veličkovičom v krvavej bitke iba druhým nezdarom z uplynulých siedmich duelov. Na septembrovom turnaji Oktagon 46 v Frankfurte pred domácimi fanúšikmi chýbať nebude, o čom organizácia informovala už v predstihu. Najnovšie však na sociálnych sieťach predstavila meno jeho súpera.

Jungwirth sa v polovici septembra predstaví proti gréckemu zápasníkovi menom Ioannis Palaiologos (19-12), ktorý má za sebou 31 profesionálnych zápasov. V organizácii Oktagon MMA nastúpil zatiaľ dvakrát, v oboch prípadoch nedokázal duel dotiahnuť do zdarného konca. Najskôr po bodovom rozhodnutí nestačil na českého bojovníka Matúša Juráčeka (10-3) a neskôr ho prinútil pred uplynutím časového limitu odklepať Christian Eckerlin (15-5).

Zaujímavosťou je, že doposiaľ posledným súperom „Gréckeho Cisára“ bol slovenský borec Roland Čambal. Palaiologos ho zdolal 9. júla 2023 v rámci MMA Quest 10 v prvom kole na rear-naked choke. Ioannis by si chcel na konci leta pripísať premiérový triumf pod záštitou česko-slovenskej organizácie Oktagon MMA. Proti stojí Christian Jungwirth, ktorý už pocit prehry pred domácimi priaznivcami zažiť nechce.

Zdroj: MaxMMA.sk