Zlé správy pre Oktagon: Zápas, na ktorý všetci čakajú, nebude

Oktagon MMA (ilustračné), Zdroj: Oktagon MMA

Človek mieni, život mení. Jednou z ozdôb októbrového turnaja Oktagon MMA v Bratislave mal byť dlho očakávaný súboj, do ktorého mali proti sebe konečne nastúpiť český bojovník Matěj Peňáz (7-1) a slovenský obľúbenec Vlasto Čepo (12-2). Niekoľkokrát zrušené meranie síl sa však neuskutoční ani v tomto kalendárnom roku.

Duel Peňáza s Čepom bol v pláne už viackrát, ale nikdy sa neuskutočnil, pretože jedna alebo druhá strana hlásila zdravotné problémy. Október 2023 mal byť dátumom, kedy sa konečne rozlúskne rivalita medzi „El Chapom“ a „Moneym“. Napokon sa tak nestane, dôvodom je opäť zranenie.

„Matěj Peňáz bohužiaľ hlási obnovenie zranenia a komplikáciu hojenia zlomenej ruky z februára,“ píše organizácia Oktagon MMA v oficiálnom vyhlásení na sociálnych sieťach. „S rukou nie je schopný trénovať na očakávaný zápas s Vlastom Čepom v Bratislave. O prípadnej ďalšej operácii budeme informovať.“

Zrušenie zápasu okamžite komentoval prostredníctvom príbehu na Instagrame aj Vlasto Čepo. „Ďakujem za podporu ľudia, cítil som, že sa to zruší tak na 99 percent. Ja už to je**m. Nechcem ten zápas, cítim sa blbo voči všetkým ľuďom, čo to očakávajú. Matějovi prajem skoré uzdravenie,“ uviedol slovenský zápasník.

Situácia medzi Peňázom a Čepom pripomína UFC match-up medzi Khabibom Nurmagomedovom a Tonym Fergusonom. Aj ich meranie síl bolo v pláne už viackrát, fanúšikovia MMA po celom svete sa naň tešili, ale napokon k nemu nikdy neprišlo. V tejto chvíli je otázne, či sa Čepo s Peňázom niekedy v klietke stretne.

Zdroj: MaxMMA.sk