Buki je späť! Na Štvanici sa stretne s rozbehnutým súperom

Zdroj: Instagram.com/ivanbuchinger

V klietke naposledy stál v júni minulého roka. Jeho súperom bol vtedy neporazený talent Losene Keita (11-0), s ktorým sa slovenská legenda pobila o titul v ľahkej váhe. Ako neskôr Buchinger (39-8) poznamenal, zápas si prehral v hlave už pred jeho začiatkom. Po zápase ho čakala operácia kolena a následná rekonvalescencia, no domáci bojovník je späť a objaví sa na blížiacej sa Štvanici.

Buchinger bol ohlásený medzi prvými troma zápasníkmi, ktorí sa mali na obľúbenom turnaji objaviť. Ako sme už informovali niekoľkokrát, Štvanica prinesie tento rok až dva turnaje, pričom Ivan sa objaví na sobotnom spolu s hviezdami ako Karlos Vémola, Losene Keita, Daniel Škvor a ďalší.

Aktuálne bolo oficiálne oznámené aj meno jeho súpera, ktorým bude Aboubakar Tounkara (9-4). Francúzsky zápasník už tento rok zápasil dvakrát a vždy vychádzal z klietky ako víťaz. Jeho posledné dva súboje prebiehali pod taktovkou Hexagone MMA a obe spomínané víťazstvá vznikli po bodovom rozhodnutí.

Buki sa po nepríjemnej prehre bude opäť snažiť dostať v rebríčku čo najvyššie a útočiť na titul, ktorý mu v minulosti patril. Ako sám vravel vo viacerých rozhovoroch, Keitovi by rád porážku vrátil a Tounkara je prvou prekážkou na tejto ceste.

Zdroj: Oktagon MMA, autor