Bryczek avizuje životnú formu: Pirát ma už raz podviedol, už sa to nestane!

Zdroj: Oktagon MMA

Od možnosti vyzvať šampióna ho delí posledný krok. Rozbehnutý Robert Bryczek (16-5) ukončil posledných štyroch súperov hneď v prvom kole. Na pražskej Štvanici sa mu do cesty o titulový boj postaví nezlomný Samuel „Pirát“ Krištofič. Poľský bojovník v rozhovore pre MAX MMA prehovoril o svojej príprave i smelých plánoch do budúcna.

Robert Bryczek sa v závere roka 2021 presunul späť do strednej váhy. Zmena divízie sa zatiaľ javí ako správny krok. „Dozrel som, získal skúsenosti a som v životnej forme, ktorá stále rastie. Prevzal som plnú zodpovednosť za svoju kariéru a na základe skúseností urobil niekoľko zmien. Znovu to funguje,“ teší sa rozbehnutý 32-ročný zástupca našich severných susedov.

Silas Robson, Mateusz Strzelczyk, Abdel Rahmane Driai a Lee Chadwick. To je menoslov súperov, ktorých Poliak dokázal knokautovať hneď v prvom kole. Skúseného „mäsiara“ z ostrovov naposledy uspal za necelé tri minúty. „Všetko je v súlade s plánom. Neutrpel som žiadne zranenie, takže sa rýchlo vraciam späť do hry. Prakticky okamžite som začal s ďalším kempom. Stále som v beast mode, čiže iba naďalej tvrdo trénujem. Mám svoj vlastný systém, ktorý vylepšujem,“ vracia sa k ostatnému vystúpeniu a jedným dychom prechádza k priebehu prípravy.

Reprezentant tímu Veto Team Bielsko-Biala má v organizácii Oktagon MMA smelé plány. Dlhšiu dobu už pomýšľa nad stretom s českým šampiónom. „Momentálne smerujem na absolútny vrchol. Kincl je držiteľom opasku, takže je na mojom zozname. Avšak premýšľať o ňom budem až po 28. júli. Ak opäť vyhrám, nikto nebude mať pochybnosti o tom, kto si titulový zápas zaslúži najviac,“ vraví v rozhovore pre MAX MMA.

Bitku o Patrika Kincla absolvuje na pražskej Štvanici už na konci tohto kalendárneho mesiaca. Súperom autora okrúhlych desiatich knokautov bude Pirát Krištofič. „Viem len, že je prefíkaný. Už ma raz podviedol, ale viackrát sa to nestane. Prezentuje sa špinavým štýlom boja, má dobrú kondíciu, ale aj veľa nedostatkov, ktoré mám v úmysle využiť,“ hovorí na margo svojho nadchádzajúceho konkurenta, s ktorým sa už mal pôvodne stretnúť v decembri 2020.

Slovenský víťaz prvej série Oktagon Výzvy nebol nikdy vo svojej kariére ukončený pred časovým limitom. „Ani Chadwick nebol knokautovaný takmer sedem rokov. Bojoval v poloťažkej váhe tých najväčších organizácií, napriek tomu som ho zlomil. Pirát bude čeliť tomu istému,“ upozorňuje Robert Bryczek.

Po svojom poslednom vystúpení priamo v klietke prehlásil, že konkurenciu divízie môže zachrániť jedine Dana White. „Nikdy som neskrýval, že UFC je mojím snom. Pokiaľ sa naskytne príležitosť splniť si ho, nebudem váhať. Pracujem na tom. Víťazstvá v štýle, ako v poslednom čase predvádzam, sú jednou z dobrých ciest,“ uvedomuje si.

„Ďakujem redakcii a fanúšikom z Česka a Slovenska. Ste úžasní, je mi cťou pred vami bojovať. Držte mi palce a vráťme slovanským krajinám ich zašlú slávu!,“ uzatvára odkazom poľský MMA bojovník.

Zdroj: MaxMMA.sk