Bogdanovič chce zachovať víťaznú tradíciu Srbov. Triumf Veličkoviča ho stresuje

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť elitných európskych bojovníkov, každý s rovnakou víziou. Prvý marcový víkend štartuje exkluzívne druhé vydanie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. O status MMA kráľa ľahkej divízie na starom kontinente o rozprávkovú finančnú odmenu zabojujú zástupcovia dvanástich rôznych národností. Na absolútny vrchol sa môže dostať iba jeden z nich. 

Vo vlaňajšom vydaní miliónovej pyramídy dokráčal na absolútny vrchol Bojan Veličkovič. Šľapaje svojho krajana by rád nasledoval Predrag Bogdanovič (15-1). „Prichádzam, aby som zo srbského víťazstva spravil tradíciu. Dúfam, že na mňa bude moja krajina pyšná. Som veľký patriot, milujem svoje rodisko. Keď za mnou všetci stoja, mám z toho husiu kožu,“ teší sa veľkej priazni z domoviny balkánsky srdciar. 

„To, že Bojan vyhral, ma vlastne trochu stresuje. Pretože by bolo naozaj veľmi pôsobivé, ak by dvakrát po sebe zvíťazil Srb,“ s úsmevom hovorí muž, ktorý vo svojej profesionálnej kariére zaváhal jediný raz. Žiadny protivník ho doposiaľ nedonútil odklepať a keď mali finálne slovo rozhodcovia, stále sa priklonili na jeho stranu. 

Šampión ľahkej divízie Serbian Battle Championship je vyhláseným špecialistom v boji na zemi. „Ako malý chlapec som bol zakríknutý. Ale keď som začal s jiu-jitsu, zdvihlo sa mi sebavedomie. Vedel som, že boj je mojím poslaním. Ide o najlepší šport na svete,“ konštatuje držiteľ siedmich ukončení pred uplynutím časového limitu.

Predrag Bogdanovič berie turnaj Tipsport Gamechanger okrem iného ako ideálnu príležitosť na to, aby dokráčal za vysoko stanovenými cieľmi: „Som mladý, mám 26 rokov. Kariéru som začal kvôli sláve a za tou si idem. Nechcem žiadne ľahké zápasy, len tie ťažké. Chcem, aby si ma ľudia pamätali ako jedného z najlepších zápasníkov všetkých dôb.“ 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk