Bez komplikácii by to nešlo: Kedy sa napokon dočkáme hviezdneho súboja Fury vs. Usyk?

Instagram/@tysonfury

Na súboj o absolútneho šampióna ťažkej váhy si podľa všetkého ešte budeme musieť počkať. Dlhoočakávaný duel medzi Tysonom Furym (34-0-1) a Oleksandrom Usykom (21-0) je totiž ako dobrá turecká telenovela. Nikdy neviete, čo sa stane. Napriek tomu, že sa už konečne dohodli, podľa informácii americkej televízie ESPN je teraz všetko opäť inak.

Prvý menovaný sa nedávno v saudskoarabskom Rijáde predstavil proti debutantovi Francisovi Ngannouovi (0-1), a práve táto cross over bitka má byť dôvodom toho, prečo je momentálne celý boxerský svet v napätí. Fury mal proti bývalému šampiónovi UFC prekvapivo obrovské problémy. Síce si udržal svoju neporaziteľnosť, no jeho triumf sa vôbec nerodil ľahko. Po náročných desiatich kolách sa dokonca strachoval o výsledok.

Ešte pred týmto zápasom si však slávny britský boxer dohodol súboj o opasky organizácii WBC, WBO, WBA a IBF proti Oleksandrovi Usykovi. Podľa zmluvy sa mali do ringu postaviť 23. decembra. „Gypsy King“ sa navyše Ukrajincovi vyhrážal, že ak z toho vycúva, poženie ho pred súd. Teraz je ale, zdá sa, všetko inak.

Insider stanice ESPN zo sveta bojových športov Mike Coppinger totiž prišiel s nečakanou správou. Na základe jeho informácii sa duel uskutoční až vo februári. Pôvodnú dohodu už zamietol aj Furyho promotér Frank Warren, podľa ktorého je vylúčené, aby 35-ročná legenda boxovala ešte v tomto roku. Zároveň odkázal na to, že sezóna v Rijáde trvá až do konca marca 2024. Usyk síce pri svojich posledných vyjadreniach trval na decembrovej konfrontácii, no zrejme sa bez problémov prispôsobí novej situácii.

Zdroj: espn.com, Autor: Kamil Schreiber