Baba Jaga exkluzívne pre MaxMMA! Ako prežíval súboj v Clashi? Čo má v pláne a koho by rád vyzval?

Zdroj: Clash of the Stars

Ako prvý profesionál vstúpil do projektu Clash of the Stars a jeho meno rezonuje domácou scénou čoraz viac. Václav Mikulášek sa stal po konci v organizácii OKTAGON na trhu horúcim artiklom. „Babu Jagu“ chceli do svojich štruktúr zlanáriť viacerí manažéri a z ponúk si mohol priam vyberať. Po debute pod kontroverznou vlajkou sa exkluzívne pre MaxMMA rozrozprával o svojich pocitoch, nadchádzajúcich plánoch a ďalších zaujímavých témach!

Ostravský rodák má za sebou viac ako dve desiatky profesionálnych vystúpení. Na pôde Clash of the Stars patrí bez akýchkoľvek pochybností k najskúsenejším matadorom. Pri premiére sa ale paradoxne nevyhol stresu. „Priznám sa, bol som nervózny. Po dlhej pauze som sa opäť ocitol medzi tisíckami ľudí a trochu mi to zväzovalo ruky. Ale akonáhle som vkročil do klietky, uvoľnil som sa a celé to vnímal ako taký ľahší sparring,“ vrátil sa s úsmevom k januárovému podujatiu v rozhovore na platforme Herohero.

Dlhotrvajúcim problémom pre vedenie na popularite naberajúcej kontroverznej organizácie bolo nájsť pre ostrieľaného veterána súpera. Šance sa napokon chopil podnikateľ a influencer Patrik Hübler, známy skôr pod prezývkou „Žralok.“ „Samozrejme, nechcem zhadzovať súpera. Klobúk dole za to, čo ustál. Boli to strašné veci. Hneď prvým kopom som mu zlomil nos a potom so ho už viac-menej iba trápil,“ vrátil sa k predvedenému výkonu Václav Mikulášek.

Čo ďalej?

Po totálnej deštrukcii prvého protivníka bude úloha nájsť toho nadchádzajúceho ešte náročnejšia. „Baba Jaga“ ukázal prstom na tri mená. „Cverna so mnou v Clashi zápasiť nemôže, pretože má zmluvu s Fight Night Challenge. Automaticky teda z okruhu potenciálnych konkurentov vypadáva. Sandro Jandejsek má rovnako niečo iné,“ okamžite zúžil zoznam možných oponentov.

Otáznik však stále ostáva visieť nad populárnym českým raperom Marpom. Známy umelec sa v minulosti bojovým športom venoval. „Čaká sa pri ňom na nejaké vyjadrenie týkajúce sa financií. Údajne si vypýtal nejakú nezmyselnú čiastku. Keby to vyšlo, šlo by o zápas pod pravidlami boxu alebo thajského boxu. V oboch prípadoch v malých rukaviciach,“ vniesol viac svetla do celej situácie autor ôsmich knokautov.

Ako vníma s odstupom času koniec v OKTAGON MMA?

Václav Mikulášek bol súčasťou štruktúr európskeho MMA giganta nepretržite od roku 2019. Za toto obdobie stihol absolvovať tucet konfrontácií. Napriek neslávnemu koncu v organizácii necíti žiadny hnev. Práve naopak, na majiteľov Ondřeja Novotného a Pavla Nerudu nachádza iba slová chvály. „Vďačím im za veľa. Veľmi mi pomohli v profesionálnom i osobnom živote. Urobili zo mňa značku. Dávajú bojovníkom príležitosti a otázkou je, ako sa ich chopíme. Ja som to zvládol dobre, ale aj zle,“ s dávkou sebareflexie konštatuje 35-ročný bojovník.

K ukončeniu spolupráce s OKTAGON MMA viedol incident z vlaňajšieho turnaja v Bratislave. V slovenskej metropole bývalý vyzývateľ Karlosa Vémolu napadol trénera Jakuba Müllera, s ktorým mal niekoľko rokov trvajúci osobný spor. Prečo došlo k fyzickému stretu a čo k tomuto činu „Babu Jagu“ viedlo, vysvetlil vo vyše pätnásť minút trvajúcom rozhovore na platforme Herohero. Milovaný i nenávidený zápasník okrem iného predostrel svoje ďalšie kariérne plány, prehovoril o užívaní zakázaných látok či aktuálnom mentálnom nastavení.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk