Amirkhani pochválil šampióna a odštartoval peklo. Keitovi sľúbil nekompromisnú bitku

Zdroj: OKTAGON MMA

Priatelia z nich s veľkou pravdepodobnosťou nebudú. Keď na tlačovej konferencii OKTAGON TIME zasadla za stoly šestnástka účastníkov miliónovej pyramídy Tipsport Gamechanger, každému bolo jasné, že o zábavu bude postarané. Niektorí z protagonistov rozpútali búrku už pred niekoľkými dňami, iní si zasa šetrili zásoby práve na túto príležitosť. Korenie atraktivity v podobe slovných vojen rozhodne nikoho nenudilo. 

K veľkým favoritom unikátneho projektu sa radí bezpochyby Makwan Amirkhani (17-9). Veterán UFC sa po konci v najprestížnejšej organizácii sveta neúnavne pripravoval na boj o európsku prestíž a štedrú finančnú odmenu. „Koho považujem za najlepšieho bojovníka v pyramíde? Chlapíka vedľa mňa,“ reagoval na otázku týkajúcu sa úhlavného rivala, pričom ukázal na prísediaceho šampióna Ronalda Paradeisiera (18-8). „Klamal by som, keby poviem, že ostatní nie sú skvelí. Všetci tu sú z nejakého dôvodu. Najlepší zo všetkých je ale on,“ pokračoval rodák zo severu starého kontinentu. 

Do jeho monológu sa ale po chvíľke nečakane vtrel Attila Korkmaz (14-7). „Asi ťa sklamem, pretože ja toho tvojho favorita vykopnem z turnaja. Nič sa nedá robiť,“ sebavedomo vyhlásil sobotný protivník držiteľa opasku ľahkej divízie OKTAGON MMA, čím rozprúdil poriadne výživnú konverzáciu. „Páči sa mi tvoja energia. Ale úprimne, ja ani neviem, kto si,“ zareagoval reprezentant krajiny tisícich jazier, čím pobavil prítomných fanúšikov a vyslúžil si potlesk. 

So spomenutou odpoveďou ale nebol spokojný Losene Keita (12-1). Svoje pocity dal bez váhania najavo. „Buď pokojný, brácho. Ja zasa nepoznám teba. Myslím, že ťa tu nepozná vôbec nikto. Prečo tu vlastne si?,“ pýtal sa kráľ perovej váhy jedného zo svojich konkurentov v boji o rozprávkovú finančnú čiastku. 

„Som tu preto, aby som ti ukázal svoj level. Ty veľa rozprávaš, ale porazil si zatiaľ iba amatérov. Zo srdca si prajem, aby sme na seba narazili, či už priamo v Gamechangeri alebo inde. Sľubujem, že neukončím kariéru, dokedy ťa nezmlátim. Ublížim ti tak veľmi, že nabudúce si dvakrát premyslíš, než si na mňa otvoríš hubu,“ prilial pomyselný benzín do ohňa fínsky matador Makwan Amirkhani. Aj táto slovná prestrelka je jasný dôkazom toho, že účastníci druhej edície turnaja Tipsport Gamechanger sú pripravení si nič nedarovať. 

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk