Američanka odmietla UFC a začala tvoriť erotický obsah: Pre nikoho nemusím pracovať!

Zdroj: Instagram/@paigevanzant

Keď podpísala zmluvu s UFC, bola tínedžerkou. Hoci mnohí predpovedali Paige VanZant (8-5) pestrú budúcnosť, z elitnej ligy sveta sa po šiestich rokoch rozhodla nečakane odísť. Ponuku na návrat neskôr odmietla. Potrebovala nový impulz. Na bojové športy síce nezanevrela, no primárny zdroj príjmu jej začalo tvoriť niečo úplne iné – účet na platforme primárne určenej pre dospelých.

V júli 2020 absolvovala na turnaji UFC 251 posledný zápas vtedajšej zmluvy. Napriek záujmu zo strany organizácie k predĺženiu neprišlo. „Môj opätovný podpis s UFC by bol bezpečnou voľbou. Ale už som jednoducho nebola šťastná. Nemyslím to zle voči organizácii. Jednoducho som cítila, že potrebujem zmenu,“ vrátila sa Paige VanZant k tomuto obdobiu v rozhovore pre portál MMA Fighting.

Po konci medzi svetovou elitou sa stala na trhu priam horúcim artiklom. O podpis Američanky sa usilovali desiatky líg. Prišiel ale šok – dohoda s Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC). Box bez rukavíc bol pritom v tom čase legálny iba v niekoľkých štátoch. „Prechod do BKFC nehodnotím ako úspešný iba kvôli víťazstvám. Každý, kto vstúpi do bare-knuckle, si zaslúži potlesk. Je to totálne zviera. Box s holými rukami je násilný, brutálny, ide o úplne iný pocit,“ neľutuje s odstupom času svoje rozhodnutie. Život sa jej však o 180 stupňov otočil vďaka niečomu inému.

Moment, kedy si uvedomila, že už nič nebude ako predtým

Na novú pôdu sa presúvala práve v období, kedy si zakladala OnlyFans. Známu platformu, ktorú tvorcovia poväčšine využívajú na to, aby svojim sledujúcim poskytli pikantný obsah za určitý finančný obnos. „Milujem svoje telo, mám rada byť sexi. Je to veľká časť toho, kto som. Myšlienku som mala v hlave dlhodobo, ale predchádzajúci manažéri mi hovorili, aby som to nerobila. Že prídem o všetkých sponzorov a nikto so mnou nebude chcieť spolupracovať,“ prechádza k tomu, čo ju brzdilo od skoršieho štartu netypickej kariéry.

So zmenou manažmentu prišlo ku kontroverznej téme opäť raz. Tentokrát bol výsledok úspešný, za čo vďačí novému agentovi menom Malki Kawa. „Jednoducho videl obchodné myslenie, ktoré veľa iných ľudí nebolo schopných vidieť,“ pochvaľuje si začiatok novej spolupráce.

Účet na známej predplatiteľskej službe si vytvorila tesne pred oficiálnym oznámením prvého zápasu pod hlavičkou BKFC. „Cestou z tlačovej konferencie do hotela som sa v aute prihlásila. Videla som, ako mi pribúdajú predplatitelia. V jednom momente som ich mala 52-tisíc. Bola som nesmierne šťastná a zároveň si uvedomovala, že náš život sa práve navždy zmenil. Povedala som si, že všetky riziká stoja za to. Ak už nikdy nebudem spolupracovať s iným sponzorom, bude to v poriadku,“ uvedomila si.

Od tohto momentu si začala užívať obrovskú finančnú slobodu. Ako sama viackrát prezradila, za jeden deň na OnlyFans zarobila viac peňazí ako za celú svoju kariéru v UFC. „Pracujem na budovaní vlastnej značky, propagujem seba a nestaviam sa na iných ľuďoch. Nezobudím sa a nemusím presadzovať niekoho program, predávať niečo alebo pomáhať rásť inej spoločnosti. Nikto mi neplatí za to, aby som povedala to, čo chcú,“ hýri spokojnosťou Paige VanZant.  

Zdroj: MaxMMA.sk