Aký je zdravotný stav Attilu Végha pred odvetou s Karlosom Vémolom? Člen jeho tímu prezradil viac

Zdroj: OKTAGON MMA

Attila patrí medzi najznámejších bojovníkov a to aj napriek tomu, že svoj posledný zápas odbil v roku 2019. V „zápase storočia“ zvíťazil nad Karlosom Vémolom, po ktorom čakala na dovtedy aktívneho bojovníka najdlhšia športová prestávka v kariére. Z uznávaného borca sa stala celebritná osobnosť, ktorá sa pravidelne dostávala do najsledovanejších formátov ako na Slovensku, tak v Českej republike.

Po oznámení návratu do klietky OKTAGON MMA sa z Attilu znova stáva bojovník. Ako bude reagovať jeho telo v 38. rokoch po päťročnej prestávke? Aj na to sme sa pýtali odborníka na fyzioterapiu PhDr. Tomáša Kulana: „S Attilom spolupracujeme už šiesty rok. Pred začiatkom tejto prípravy ho trápili viaceré problémy. Začali sme komplexnú liečbu najmä v oblasti lakťov a chrbtice na našej klinike a aktuálne sa nachádza z tohto pohľadu v stopercentnom zdravotnom stave. Ak berieme ohľad na jeho vek a prestávku, ktorú má za sebou, je to pre neho určite najväčší zápas a aj výzva kariéry. Pamätám si jeho prípravu v zmysle rehabilitácie a starostlivosti o telo pred zápasmi, ktoré mal v boxe. Jeho prístup pred zápasom s Karlosom ma milo prekvapil.“

„Predtým to nebral tak vážne, teraz si dáva pozor na každý detail. Zmenil mnohé návyky, vrátane stravy a začíname sa stále viac opierať o postupy, ktoré sme robili pred ich prvým zápasom,“ konštatoval Kulan, ktorý okrem Attilu spolupracuje s bojovníkom UFC Lajošom Kleinom, Patrikom „Rytmusom“ Vrbovským, Karolom Ryšavým, Vlastom Čepom, či viacerými bojovníkmi SFG Trnava.

Attila sa vrátil k rovnakej príprave, akú si nastavil pred prvým súbojom s Vémolom. Trénuje po boku Ilju Škondriča v OFA Gym, kde mu na tréningoch robia sparingov mená ako Jozef Jaloviar, Štefan Vojčák, druhý Slovák v UFC Martin Buday. Nedávno na tréningoch v Bratislave nechýbal ani bývalý šampión elitnej organizácie sveta Jiří Procházka.

Aj tieto informácie naznačujú že 8. júna 2024 sa máme na čo tešiť. Na najväčšom evente organizácie sa súboj Vémola vs Végh 2 uskutoční v Prahe na štadióne Eden s kapacitou 27-tisíc miest. Okrem sladkého pocitu si víťaz odnesie aj opasok poloťažkej váhy, ktorý do hry vkladá súčasný šampión divízie Karlos „Terminátor“ Vémola.  

Zdroj: MaxMMA.sk