Američan z UFC otvoril trinástu komnatu: Heroín je pre mňa nostalgická záležitosť…

Jared Gordon (zdroj: IG/jaredflashgordon)

Jared Gordon (20-6) sa na UFC 295 na svojej domácej pôde v americkom New Yorku vrátil na víťaznú vlnu, keď po presvedčivom výkone porazil v prvom kole Marka Madsena (12-2). „Flash“ hovorí nielen o zdolaní dánskeho borca, ale vrátil sa aj k závislosti na heroíne, s ktorou pred niekoľkými rokmi bojoval.

Gordon sa narodil v newyorskej časti Queens a turnaj v Madison Square Garden mal teda pre neho špeciálnu príchuť. Dnes už 35-ročný bojovník reflektuje náročné obdobie svojho života a vracia sa k závislosti na heroíne. „Heroín je pre mňa veľmi nostalgická záležitosť. Znie to až divne, ale počas tohto turnaja som kráčal okolo miest, kde som si dával dávky. Doslova som cítil minulosť,“ prehovára autor ôsmich víťazstiev v najlepšej MMA lige sveta.

„Ľudia sa ma pýtajú, ako som sa z toho dostal. Išiel som krok za krokom, mal som vieru v to, že sa to môže podariť a tvrdo som pracoval. Je úžasné, čo môžete dosiahnuť, keď ste konzistentní a podporíte to tvrdou drinou,“ myslí si člen ľahkej váhy UFC a autor siedmich kariérnych KO a TKO: „Snažím sa spracovať svoju cestu za posledných osem rokov. Zvykol som si pichať heroín, dnes bojujem v UFC. Idem deň za dňom.“

Gordon sa vrátil na víťaznú vlnu po náročných momentoch. Na UFC 282 v decembri 2022 prehral kontroverzne na body s Paddym Pimblettom (20-3), následne sa v apríli tohto roka stretol v klietke s Bobbym Greenom (31-14-1), ale ich duel bol po zrazení hlavami ukončený bez víťaza.

Aké má „Flash“, a teda, „Blesk“, plány teraz? „Chcem súpera z TOP 15. Práve som svojho súpera ukončil, ja mám jasný cieľ. Uvidíme, čo mi ponúknu, ak to bude protivník z najlepšej pätnástky, vezmem to. Všetko, čo robím, robím extrémne. Či už je to užívanie drog alebo zápasy v MMA. Chcem nastupovať proti tým najlepším. Verím, že idem správnou cestou,“ dodal muž, ktorý vo svojej kariére vyhral jubilejných 20 profi duelov.

Zdroj: MaxMMA.sk, SI.com, autor JV