Známy Poliak má obrovský problém: Pozitívny test a dlhoročná suspendácia! Vráti sa ešte do klietky?

Instagram/@glowkann, KSW

Od bojových športov si na istý čas musí vydýchnuť. Poľský reprezentant Krzystof Glowacki (1-0) dostal hneď na začiatku roka 2024 tvrdú ranu. Testy Britskej antidopingovej agentúry (UKAD) totiž u neho odhalili pozitívny nález na anabolické steroidy, a tak sa 37-ročný rodák z Walczu nevyhol prísnemu trestu. Na koľko bol suspendovaný?

„Glowka“ sa preslávil najmä svojimi výkonmi v boxerskej organizácii WBO, kde bol šampiónom v krížovej váhe a držal úctyhodný rekord 32-4. Následne sa ale presunul do MMA. V poľskom KSW debutoval v júni 2023, kedy si vďaka nádhernému KO v prvom kole poradil s Patrykom Tolkaczewskim (0-1). Nuž, ďalšie zápasy zrejme tak skoro nepridá.

Po boxerskom súboji na začiatku roka 2023 v anglickom Manchestri UKAD odobral Glowackeho vzorku a výsledky všetkých prekvapili. V jeho moči sa objavili stopy Boldenónu, anabolického androgenného steroidu, ktorý je zakázaný za hocijakých okolností.

UKAD, ktorý je priamo napojený na britský parlament, nemal na výber a Poliakovi „naparil“ štvorročný dištanc. Ten sa netýka len zákazu vo Veľkej Británii, ale vzťahuje sa na každú športovú súťaž. Skúsený Glowacki je tak po túto dobu povinný pauzovať. Vzhľadom na jeho vek je však vysoko pravdepodobné, že sa skôr prikloní k možnosti predčasného ukončenia kariéry.

Zdroj: mmafighting.com, Autor: Kamil Schreiber