Známe je zloženie prvého zápasu na Štvanici: Prezradila sa aj veľká hviezda?

Ondřej Petrášek (vpravo) sa vráti po zranení. Zdroj foto: Oktagon MMA

Turnaj na Štvanici sa nie nadarmo každoročne označuje ako najobľúbenejší nielen pre fanúšikov, ale aj samotných zápasníkov. Oktagon tento rok posunie latku opäť o stupeň vyššie. Koniec júla ponúkne v hlavnom meste Česka rovno dva galavečery v priebehu dvoch dní. Známe je už aj zloženie prvého zápasu.

Po vstupenkách na sobotu sa iba zaprášilo, preto organizátori doplnili program o piatkovú veľkolepú MMA šou. Problém so skladaním zápasov nehrozí. Do akcie je pripravených vbehnúť vyše osemdesiat zápasníkov, organizácia si z nich teda môže doslova vyberať.

Hoci oficiálne nateraz nebol oznámený žiadny duel, zloženie jedného už promotér Ondřej Novotný v poslednej epizóde MMA Letem světem prezradil. Do klietky sa proti sebe postavia borci z domácej scény – Ondřej Petrášek (7-1) si zmeria sily s Janom Širokým (12-15).

Českí bojovníci sa mali zoči-voči stretnúť už na Oktagone 37, avšak brata „Melouna“ vtedy z hry vyradilo zranenie. Posledný profesionálny zápas teda naposledy absolvoval ešte v marci 2021.

Zverenec Andrého Reindersa ťahal medzi profesionálmi za kratší koniec jediný raz, ešte pred vyše šiestimi rokmi proti Michalovi Konrádovi. Od tejto doby sa vezie na vlne štyroch triumfov. Ostravský profesionálny vojak Široký si po prehrách s Dyrschkom a Pokorným potrebuje napraviť chuť.

Všetko navyše nasvedčuje tomu, že na turnaj v Prahe sa pomaly pripravuje aj Losene Keita. Dvojnásobný belgický šampión sa čiastočne prezradil sám. „Kto by tu chcel vidieť Keitu?,“ pýtal sa svojich priaznivcov na Instagrame pri fotke z vlaňajšej Štvanice. Včera pridal ďalší dielik do skladačky. „Novinky o mojom ďalšom zápase sú na ceste,“ prezradil na stories, no o niekoľko minút príspevok vymazal.

Zdroj: MMA letem světem, autor