Procházka s odstupom času priznáva predčasné ukončenie: Nepovedal som to hneď v klietke, pretože…

Zdroj: Jiří Procházka (zdroj: IG/jirkaprochazka)

Jiŕí Procházka (29-4-1) na UFC 295 neuspel v titulovej bitke v poloťažkej váhe proti Alexovi Pereirovi (9-2). Nebezpečný „Poatan“ českého borca zdolal v druhom kole po tom, čo arbiter duel ukončil po sérii tvrdých úderov. MMA obec začala diskutovať, že tento zápas skončil predčasne. Samotný „BJP“ s takýmto pohľadom pôvodne nesúhlasil, ale svoj názor už stihol zmeniť.

Procházka si prehru nepripúšťa. Je to slovo, ktoré on sám nepoužíva a ani neuznáva. „Výraz prehra vo svojom slovníku nemám. Aj po tomto víťaznom momente Alexa Pereiru slovo prehra beriem ako fatálnu záležitosť a to v tomto prípade nie je, pretože som živý, som tu, dýcham, verím a idem ďalej,“ rozhovoril sa najlepší český bojovník v interview pre DVTV.

Autor 29 kariérnych triumfov pristupuje k svojej športovej kariére a taktiež k životu pozitívne. „Prehrou by som nazval prístup človeka, zlomenej osoby. Ale kým človek žije, dýcha a dúfa, je tam nádej. Nejde to inak, než mať pozitívny prístup k tréningu, k životu, k boju. Bez pozitívneho mindsetu, bez toho, že chcete vyhrať, sa to nedá,“ myslí si muž, ktorý v minulosti získal a následne niekoľkokrát obhájil titul v ázijskej organizácii RIZIN.

Pre Jiřího bola prehra s Alexom Pereirom prvou porážkou po ôsmich rokoch. V 2015 prehral s Muhammedom Lawalom (21-10) a odvtedy len víťazil: „Aby som bol úplne úprimný, po konci zápasu som rozmýšľal nad tým, čo poviem do mikrofónu. V ten moment som bol v pohode, pocit porážky v zápase som nezažil tak dlho, že som si naň nevedel ani spomenúť. Aj negatívne veci nás posúvajú k pozitívnym záležitostiam.“

Procházka hovorí o predčasnom konci

Procházka sa teší na proces, ktorý stojí pred ním. Titul v poloťažkej váhe UFC druhýkrát vo svojej kariére zatiaľ nezískal. Naďalej však pre neho ostáva cieľom. „Teraz je tu opäť pocit porážky a je to čerstvé. Na jednej strane je to krásne, pretože nemám z toho strach. Preto to neberiem ako prehru, je to iba výsledok. Keď tam ale idem odovzdať najlepší výkon a všetko, nie je to prehra,“ približuje svoj pohľad chlapík, ktorý študoval na Masarykovej univerzite v Brne.

„BJP“ sa pre DVTV vrátil ak rozhodnutiu arbitra Marca Goddarda, ktorý titulové meranie síl ukončil v druhom kole. „Dokázal by som ten zápas otočiť, rozhodca to ukončil predčasne. Nepovedal som to, pretože som ho nechcel hneď ´zarezať´. S vedomím toho, aký som typ zápasníka, išlo o predčasné ukončenie. Na chvíľu ma vypol, ale ako sme padali, ma opäť zaplo. V takýchto situáciách som naučený pokračovať a prekonať ťažký moment,“ dodáva bojovník, ktorého na sociálnej Instagram sleduje takmer 800-tisíc ľudí.

Zdroj: MaxMMA.sk, DVTV, autor JV