Zmení štadión vo Frankfurte Vémolove plány? V hre je súboj o prezývku Terminátor!

Zdroj: OKTAGON MMA

Nie je žiadnym tajomstvom, že legendárny Karlos Vémola (36-8) plánuje po súboji proti Attilovi Véghovi (33-9-2) ukončiť svoju bohatú kariéru. Všetko však môže zmeniť turnaj OKTAGON 62, ktorý sa v októbri uskutoční na futbalovom štadióne vo Frankfurte s kapacitou pre 55-tisíc divákov. Nebráni sa tomu ani spolumajiteľ najväčšej česko-slovenskej organizácie Ondřej Novotný.

„Odveta storočia“ medzi „Terminátorom“ a „Pumuklim“ bude vrcholom turnaja 8. júna v pražskom Edene. Pre oboch hviezdnych bojovníkov by to zároveň mala byť definitívna rozlúčka s profi MMA, no najmä pri prvom menovanom sa vynárajú pochybnosti, či skutočne dodrží svoje slovo. Zmiešané bojové umenia totiž miluje a málokto si ho dokáže predstaviť na dôchodku.

Rodák z Olomouca je na scéne od roku 2008. Za ten čas pôsobil v UFC, XFN a momentálne je azda najväčšou osobnosťou OKTAGONu. Doposiaľ pod žlto-čiernou vlajkou absolvoval 14 duelov, pričom až 11-krát sa radoval z víťazstva. Nestačil len na spomínaného Végha, Kincla (28-10) a naposledy podľahol Samuelovi „Pirátovi“ Krištofičovi (17-6). Aj keď má Karlos už 38 rokov, stále sa drží na tej najvyššej úrovni a nechýba mu ani chuť bojovať.

Už niekoľkokrát síce jasne avizoval, že po vystúpení na štadióne Slavie Praha definitívne zavesí rukavice na klinec, no zároveň by pri dobrej ponuke zo strany najväčšej európskej organizácie nebol vyslovene proti. Práve tá by mohla prísť v súvislosti s veľkolepým podujatím v nemeckom Frankfurte, kde by fanúšikov určite nalákal súboj o prezývku „Terminátor“. Pütz vs Vémola? Pokiaľ ide o Karlosa, ide o peniaze, za čo ho neviním. Ak dáme obom správne eurá, je možné, že príde,“ povedal optimisticky na tlačovej konferencii po OKTAGONe 55 spolumajiteľ Ondřej Novotný. Dočkáme sa teda veľkého prekvapenia?

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber