Zmena plánov? Debut Bryczeka v UFC sa zrejme odkladá…

Zdroj: Instagram.com/bryczekmma

Robert Bryczek (17-5) mal po výhre nad Samuelom „Pirátom“ Krištofičom (16-6) ešte tento rok bojovať o titul v strednej váhe s Patrikom Kinclom (27-10). Počas predošlých dní sa však prevalila novinka o prestupe poľského bojovníka do UFC. Nedávni sme sa dokonca dozvedeli aj meno jeho prvého súpera. Teraz to však vyzerá tak, že k tomuto zápasu nakoniec vôbec nedôjde.

K potenciálnemu prestupu reprezentanta našich severných susedov sa prvotne vyjadril jeho manažér, ktorý potvrdil, že medzi poľským zápasníkom a UFC naozaj prebiehajú rokovania. Následne o prestupe informoval aj UFC Roster Watch na sociálnej sieti X. Vyjadril sa k nemu aj promotér OKTAGON Ondřej Novotný, ktorý de facto potvrdil, že v zmluve Roberta Bryczeka bola výnimka pre možnosť odísť do UFC.

Zápasník, ktorý ukončil v prvom kole piatich súperov po sebe, už mal mať dokonca aj dohodnutý zápas. Uskutočniť sa mal podľa dostupných informácií 23. septembra na turnaji UFC Fight Night 228 vo Vegas. Súperom Poliaka mal byť Jacob Malkoun (7-2), ktorý súboj potvrdil na sociálnych sieťach a neskôr sa pridala tiež webová stránka sherdog.com. Austrálčan mal pôvodne čeliť inému zápasníkovi, no ten napokon odstúpil.

Teraz sa rodák z Austrálie opäť vyjadril k duelu, no s novinkou, ktorú pravdepodobne poľskí fanúšikovia nechceli počuť. Bryczek totiž údajne 23. septembra na duel nenastúpi. Malkoun na svoj Instagram pridal fotografiu s popisom: „Nový knokautový umelec sa tiež odhlásil zo zápasu. Vyzerá to tak, že budem mať na tento dátum iného súpera. Budem pripravený na čokoľvek.“ Dôvod, prečo sa Bryczek v klietke s Malkounom neobjaví, zatiaľ nie je jasný. Pravdou však je, že bývalý titulový vyzývateľ OKTAGON MMA tento zápas na svojich sociálnych sieťach nikdy nepropagoval.

Zdroj: Lowking, Jacob Malkoun, autor