Život bojovníka kombinuje s hokejom. MMA mi vyhovuje viac, idem sám za seba, tvrdí Brož

Zdroj: OKTAGON MMA

Na hokejovú dráhu sa vydal až ako dorastenec, ale okamžite sa zaradil k absolútnej špičke ročníka. Rodnú vlasť reprezentoval v mládežníckych kategóriách po boku hviezdnych mien ako napríklad Jakub Voráček, Jiří Tlustý či Michael Frolík. Športový osud ho ale napokon zavial na úplne inú koľaj. Dnes patrí Miroslav Brož (16-3-1) k československej elite MMA.

Bol horúcim kandidátom na draft do NHL. Pár mesiacov pred ním ale utrpel zranenie triesel a zo zabehnutého kolotoča na približne rok vypadol. „Dlhé roky som trávil na zimnom štadióne a mal som našliapnuté k sľubnej kariére. Stále si myslím, že som mal byť skôr tréner ako brankár. Býval som veľmi nervózny. Každopádne mi to dalo veľmi veľa a spomínam na to s radosťou,“ ohliada sa vyše jednu dekádu späť Miroslav Brož v novej epizóde NA DOHLED z produkcie OKTAGON MMA.

Už počas hokejovej kariéry inklinoval k bojovým umeniam a preto nebolo žiadnym prekvapením, že práve do tejto sféry sa postupom času pobral. Zatiaľ čo na ľade kráčal za úspešným výsledkom s celým tímom, v klietke je to iba o ňom. „V tomto mi vyhovuje MMA. Idem sám za seba. Keď som chytával, bolo okolo mňa ďalších dvadsať hráčov, ktorým som to mohol jednou chybou pokaziť. V tomto smere som to príliš nedával,“ priznáva 35-ročný zápasník.

Na najrýchlejší kolektívny šport ale nezanevrel. V súčasnosti sa popri všetkých povinnostiach profesionála medzi pletivami venuje výchove mladých talentov. „Je to náročné skĺbiť z hľadiska regenerácie. Zatiaľ čo ostatní spia, ja vstávam o piatej, aby som šiel na ľad. Potom ma čaká môj tréning, idem domov a následne ďalšia fáza. Je to síce zložitejšie, ale baví ma to,“ nesťažuje sa Miroslav Brož.

„Inkvizitor“ sa už nadchádzajúci víkend predstaví na turnaji OKTAGON 53. V nemeckom Oberhausene bude proti nemu stáť Tom Crosby (8-3-1). Pre anglického bojovníka pôjde o premiéru na pôde rýchlo rastúcej organizácie vystupujúcej pod žlto-čiernou vlajkou.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk