Zariskoval, dal výpoveď v práci a vrhol sa na MMA. Nie som tu pre druhé miesto, varuje Machaev

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť elitných bojovníkov, každý s rovnakou víziou. Prvý marcový víkend štartuje exkluzívne druhé vydanie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. O status MMA kráľa ľahkej divízie na starom kontinente a rozprávkovú finančnú odmenu zabojujú zástupcovia dvanástich rôznych národností. Na absolútny vrchol sa môže dostať iba jeden z nich.

Mochamed Machaev (13-1) je pre československých fanúšikov veľmi dobre známym menom. V rokoch 2018 a 2019 bol súčasťou XFN, kde porazil napríklad Jaroslava Pokorného (16-11) súčasného zápasníka OKTAGON MMA. K bojovým športom bol vedený už od detstva. „Začal som v útlom veku, venoval som sa kyokushin karate. Súťažil som viac ako päťdesiatkrát, potom som sa presunul do MMA. Keď som mal sedemnásť rokov, musel som sa rozhodnúť. Pracoval som ako kuchár. Dal som výpoveď a stal sa profesionálom,“ hovorí o životnom risku reprezentant Rakúska.

Stále iba 24-ročný bojovník patrí medzi najväčšie prospekty na starom kontinente. Svedčí o tom vizitka obsahujúca štrnásť vystúpení, z ktorých až trinásť skončili víťazne. „Mojou motiváciou je rodina, zápasy pravidelne sleduje mama. Nemôžem z klietky odchádzať bez úspechu,“ podotýka talent so skúsenosťami z organizácií ako BRAVE či UAE Warriors.

Na úvod unikátnej pyramídy Tipsport Gamechanger čaká držiteľa ôsmich ukončení pred časovým limitom jeden z najväčších favoritov – veterán UFC Makwan Amirkhani (17-9). „Páči sa mi, že nikto nemôže odmietnuť zápas. Uvidíme, kto je najlepší. Ide o úžasnú príležitosť. Chcem súperiť s najlepšími. Verím svojim schopnostiam. Podľa mňa som ešte nedosiahol najväčší úspech,“ sebavedomo vraví medzi elitou jediný raz zdolaný „The Beast“.

Mochamed Machaev si pri návrate na československú pôdu nič iné ako triumf nepripúšťa. „Porazím ich jedného po druhom a dopracujem sa až k víťazstvu. Nie som tu preto, aby som skončil druhý, zaujíma ma iba prvé miesto,“ kladie si pomyselnú latku vysoko.  

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk