Zápas za milión eur po odvete s Véghom? Vémola si tipol, kto by mu ponúkol rozprávkové peniaze

Zdroj: OKTAGON MMA

Odveta Zápasu storočia začala byť témou prakticky krátko po 9. novembri 2019. Práve vtedy si svoje sily premiérovo zmerali Attila Végh (33-9-2) a Karlos Vémola (36-8). OKTAGON MMA doprial fanúšikom a celej scéne žiadané divadlo – velikáni sa proti sebe postavia aj po druhýkrát. Jedným z faktorov duelu, ktorý ľudí zaujíma, je peňažná odmena oboch bojovníkov. To, že financie hrajú pri rozhodovaní zápasníka značnú rolu, potvrdil český borec v nedávnom rozhovore.

Slovenský zástupca si po zdolaní svojho oponenta užíval zaslúžené ovocie tvrdej práce. S ikonickým triumfom prišiel aj obrovský záujem sponzorov a médií. Végh sa istým spôsobom vytratil z aktívneho zápasenia. V úplne odlišnej situácii bol “Terminátor“, ten neprestával trénovať a snažil sa dokázať, že je hodný odvety s “Pumuklim“. Túto métu sa mu napokon podarilo dosiahnuť, Možnosti športovej pomsty sa dočká 8. júna na futbalovom štadióne Slavie Praha.

Ich zápas bude vyvrcholením podujatia OKTAGON 58, po ktorom Karlos avizuje ukončenie bohatej športovej cesty. „Moja kariéra je dlhá. Zápasím už 32 rokov a vždy som chcel odísť vo veľkom štýle. Toto bude rozlúčka, o ktorej som ani nesníval. Vypredáme futbalový štadión, nič viac už neexistuje. Je to ideálny bod na ukončenie kariéry,“ priznal v rozprávaní pre Šport.sk.

Majster v práci na zemi uviedol pár slov aj k prípadnej účasti v pyramíde Tipsport Gamechanger – samozrejme, ak by sa to celé konalo v inej váhovej kategórii. Vyjadril sa však, že do tohto projektu by sa pravdepodobne ani nezapojil. Úlohu totiž zohráva jeho postavenie, vek a do veľkej miery aj financie. Vysvetlenie teda bolo logické a čisto praktické:

„Všetko je otázkou peňazí. Ľudia sa pýtajú, či by som nastúpil do Gamechangeru. Nenastúpil, pretože tam sa milión eur rozdeľuje medzi všetkých. Verím tomu, že za štyri zápasy si zarobím máličko viac. Keď ale Ondro príde, že ten milión je pre len mňa za jeden zápas, tak kedykoľvek a s kýmkoľvek. V takejto situácii ešte ale nie sme.“

Aktuálne sa teda sústredí na svoju vendetu. Zároveň však dodal, že po napísaní druhej kapitoly s Attilom by si za prerušenie plánovaného dôchodku vypýtal poriadny balík. “ Chcem byť na dôchodku a prípadne brať iba money fighty,“ vravel rodák z Olomouca. Následne okrajovo spomenul, že ďalší súboj s Kinclom už nevidí reálne a pokračoval inou témou: „Variantov je viac. Možno sa ozve Clash a postaví ma za milión eur proti rodu Kotlárovcov, prečo nie?“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Youtube/@Sport_sk, MaxMMA.sk, autor