Zakladateľ KSW reaguje: Presadil by sa OKTAGON na poľskom trhu?

Zdroj: KSW

Poľský gigant sa už po tretí raz vracia na českú pôdu. KSW v rámci svojej expanzie rozloží stany v Liberci, kde sa fanúšikom predstaví osemnásobné zastúpenie známych domácich tvári ako napríklad Matúš Juráček, Dominik Humburger či Leo Brichta. Suverénnym kráľom československej scény bojových športov je stále OKTAGON MMA. Aké má organizácia našich severných susedov vzájomné vzťahy s týmto európskym konkurentom?

OKTAGON sa v rámci svojho rastu vybral do úplne iných sfér. V Nemecku je už akýmsi fenoménom a popularitu začína pomaly naberať aj na Britských ostrovoch. Ako by ale uspela v Poľsku? „To neviem, nedokážem posúdiť. Je ale pravda, že veľa zahraničných organizácií sa pokúšalo neúspešne vstúpiť na poľský trh. Ja sa zameriavam len na KSW. Nie na to, čo robia či nerobia iní,“ vyjadril sa k tejto téme v rozhovore pre sport.cz Martin Lewandowski, zakladateľ KSW.

Hoci spomínané ligy navzájom bojujú o štatút európskeho kráľa, predstavy o akejsi nenávisti či nezdravej rivalite nie sú na mieste. „Správame sa voči sebe slušne a zdvorilo. Nie je dôvod, prečo by to tak nemalo byť. KSW je ale na inej cesta a tak to bolo vždy. Aktuálne sa sústredíme na to, čo musíme urobiť, aby sme boli úspešní minimálne ďalších dvadsať rokov,“ pokračoval jeden z hlavných mužov projektu z dielne Poľska.

Do Liberca sa KSW vráti už po druhý raz, turnaj v minulosti usporiadalo na českej pôde aj v Třinci. Organizácia nedávno podpísala viacročnú zmluvu so spoločnosťou Nova, čo je ďalším významným aspektom expanzie. „Tieto kroky nás neustále posúvajú, je to dôkazom toho, že v Česku ideme správnym smerom, aby sme rástli. Ďalší turnaj pripravujeme v druhej polovici roka 2024, aktuálne finalizujeme miesto konania a dúfame, že bude oznámené čo najskôr,“ skonštatoval Martin Lewandowski.  

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk