Záhadná situácia okolo bývalého šampióna UFC: Ukončil Demetrious Johnson kariéru?

Demetrious Johnson (zdroj: IG/mighty)

Demetrious Johnson (25-4) má momentálne 36 rokov a všeobecne panoval názor, že ukončil svoju bohatú kariéru. V tejto chvíli ale vôbec nie je isté, že sa „Mighty Mouse“ v klietke už nikdy nepredstaví. O svojich pocitoch a možnom návrate do kolotoča MMA prehovoril samotný bojovník.

Johnson naposledy nastúpil do profesionálneho zápasu v máji 2023, keď na turnaji organizácie One FC bojoval s Adrianom Moraesom (20-5) a podarilo sa mu zvíťaziť na body. Zaujímavosťou je, že doposiaľ posledné tri merania síl Demetriousa boli proti tomuto súperovi. Prvý prehral, vo zvyšných dvoch uspel.

„Mighty Mouse“ má z uplynulých šiestich súbojov úctyhodnú bilanciu päť výhier a jedna prehra. Veľa sa diskutovalo a písalo o tom, že Američan svoju profesionálnu kariéru ukončil, čo úplne nie je pravda. „Návrat je niečo, čo ma dozaista láka. Nechcem to ale urobiť iba preto, aby som to urobil. Musí to mať zmysel. Zatiaľ som sa nerozhodol, čo bude ďalej,“ priniesol jeho slová portál MMA Junkie.

„Momentálne sa venujem jiu-jitsu, čo ma poháňa v tréningu. Ale okrem toho nie je nič pevne stanovené. Ohľadom mojej ďalšej kariéry zatiaľ rozhodnutie nepadlo,“ vysvetlil bojovník, ktorý naposledy nastúpil v UFC v roku 2018, keď nestačil na Henryho Cejuda (16-3) po bodovom rozhodnutí arbitrov. Konečné stanovisko, či bude Demetrious Johnson pokračovať vo svojej športovej ceste, by definitívne malo padnúť do konca tohto kalendárneho roka.

Zdroj: MMA Junkie, autor