Zachránil zápas na East Pro Fight: Účastník Oktagon výzvy hlási návrat do klietky

Matúš Arpáš sa vráti do klietky po necelých piatich rokoch. Zdroj foto: Instagram/@matus.arpas

Súperom Tibora Balásza (1-0-1) na májovom East Pro Fight v Košiciach mal byť najskôr Tomáš Kuruc, po jeho odstúpení zasa Mykola Bratasiuk. Ani druhý oznámený protivník však do duelu v metropole východu zasiahnuť môcť nebude, preto sa na scénu po takmer piatich rokoch vráti Matúš Arpáš (2-1).

Dnes už 29-ročný bojovník nastúpil do klietky MMA naposledy v júli 2018. Do tretej série Oktagon výzvy vtedy vkročil ako náhradník za nešťastne zraneného Ronalda Paradaisera. Michala Konráda donútil po páke na koleno odklepať už v prvom kole, aby následne po napínavom semifinále prehral s Jakubom Dohnalom.

Po bezmála piatich rokoch čaká Matúša Arpáša ďalšia zaujímavá konfrontácia. Hoci zápasové vyťaženie špecialistovi v boji na zemi chýba, pravidelne trénuje po boku známych mien ako napríklad Radovan Úškrt či Ľudovít Klein.

Tibor Balász z MMA Top Team Košice stále medzi profesionálmi nespoznal premožiteľa, na konte ale má iba dva duely, oba na spomínanom East Pro Fight. Na poslednom galavečeri si poradil s Patrikom Šoffom, ktorého ukončil v druhom kole.

Zdroj: East Pro Fight, autor