Za dvanásť hodín zhodil šesť kíl! Zničený Paradeiser po vážení nevládal ani rozprávať

OKTAGON MMA

Turnajový predĺžený víkend už tradične odštartoval oficiálnym piatkovým vážením bojovníkov. Okrem Michala Kotalíka (6-6) splnili všetci stanovené limity, a tak nám neostavá nič iné, len sa tešiť na nabitý program galavečera OKTAGON 50. Jedným z jeho vrcholov má byť súboj o titul ľahkej divízie medzi Ronaldom Paradeiserom (17-8) a Ivanom Buchingerom (41-8). Po úspešnom navážení ale prvému menovanému nebolo vôbec do reči.

Obaja bojovníci sa po konci váženia ešte pristavili pri moderátorovi Robertovi Kmeťovi, aby opísali svoje bezprostredné pocity. V ich vystupovaní však bolo možné vidieť značný rozdiel. Zatiaľ čo „Buki“ bol plný elánu, pre „Ronyho“ to nebolo až také jednoduché. Z minulosti však vieme, že 26-ročný sympaťák dokáže s váhou výborne pracovať a podujatie v Ostrave by nemalo byť výnimkou.

„Za dvanásť hodín som zhadzoval šesť kíl. Som rozbitý, nemám hlas ako vždy, ale inak som celkom v pohode. Tieto rozhovory po váhe nebudú moja parketa. Cítim sa dobre. Viem, že to za dve až tri hodiny doplním naspäť. Potrebujem len chvíľku času a budem pripravený na zajtrajšok“ vyjadril sa rodák z Gbiel pre OKTAGON MMA na margo procesu chudnutia počas poslednej noci.

Síce z Paradeisera nesršal prebytočný entuziazmus, no rozhodne mu nechýbalo odhodlanie. Je hladný po úspechu a Buchingera chce v klietke zjesť. „Momentálne to pre mňa znamená úplne všetko. Do prípravy som dal všetky peniaze, čas i energiu. Verím, že to zajtra urvem na svoju stranu,“ prehlásil sebavedomo.

Netypickou motiváciou navyše by pre reprezentanta Octagon Fighting Academy mala byť obľúbená detská čokoláda. „Dostal som na Mikuláša kinderko, ktoré mám teraz nad posteľou s tým, že si ho dám po zápase. Robí mi to radosť a teším sa na to, ako ho zjem,“ opísal hlbší význam inak banálneho predmetu.

Zdroj: YouTube - OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber