Z tréningu nočná mora! Nádejný Ír sa už do klietky nikdy nepostaví: Devastačné zranenia…

Zdroj: Instagram/@chaoscurtis

Život sa mu v sekunde otočil hore nohami. Perspektívny bojovník Ryan Curtis (6-4) sa už od detstva venoval bojovým športom. Ešte na začiatku tohto kalendárneho roka oznámil smelé plány. Koncom februára mal naplánovaný hlavný zápas na turnaji organizácie Cage Conflict, ale medzi pletivá sa už nikdy nepozrie. Stačila chvíľa a obyčajný tréning sa zmenil na horor.

O hrozivom incidente z tréningu informovala prostredníctvom sociálnych sietí Leah McCourt (8-3), úspešná bojovníčka a tímová kolegyňa ťažko skúšaného Íra. „Utrpel zlomeninu chrbtice, krku a vykĺbenie chrbtice. Došlo aj k poraneniu miechy. Poškodenie je klasifikované ako najvážnejšie, aké sa môže stať. Ryan bol urýchlene prevezený do Kráľovskej nemocnice v Belfaste a podstúpil urgentnú operáciu,“ opísala hrozivé následky. Čo konkrétne k ním viedlo však bližšie špecifikované nebolo.

Ryan Curtis mal na konte desať profesionálnych zápasov. Predstavil sa tiež na pôdach prestížnych organizácií ako napríklad Bellator, Brave či Cage Warriors. „V súčasnosti nehýbe nohami ani ľavou rukou. Cesta, ktorá ho čaká, je neznáma a bude zahŕňať najmenej päť mesiacov pobytu v nemocnici. Potom strávi ďalšie obdobie so špecializovaným tímom na liečbu chrbtice. Neexistuje presný dátum ukončenia medikácie,“ píše sa ďalej vo vyhlásení.

Žiaľ, zranenia sú natoľko vážne, že „Chaos“ sa už do klietky nikdy nebude môcť vrátiť. Šport ale ide v tomto prípade na vedľajšiu koľaj. Blízke okolie zápasníka založilo zbierku, ktorej cieľom je vyzbierať peniaze potrebné na náročnú liečbu a takisto finančne pomôcť partnerke a dvojročnej dcére bojovníka. „Už nikdy nebude môcť robiť to, čo miluje. Šport, ktorému zasvätil svoj život od jedenástich rokov. V dohľadnej budúcnosti bude bez práce a my sa snažíme odbremeniť jeho rodinu a dcéru od akejkoľvek záťaže alebo stresu,“ vysvetľuje Leah McCourt.

Smutná udalosť neušla ani pozornosti slávneho Conora McGregora (22-6). Svojmu krajanovi adresoval slová podpory a nemalú popularitu využil na to, aby zdieľal odkaz zbierky. „Posielam svoju podporu a prajem všetko dobré dublinskému bojovníkovi Ryanovi Curtisovi. Na tréningu utrpel zranenie, ktoré mu zmenilo život. Tu je jeho zbierka na GoFundMe. Má malú dcéru a rodina potrebuje našu pomoc,“ ukázal príkladnú ľudskosť bývalý dvojnásobný šampión UFC.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk