Z INÉHO SÚDKA: Absolútne šialenstvo v NHL! Šikane sa nevyhla ani česká superhviezda

Zdroj: NHL

Play-off fáza hokejových súťaží je známa predovšetkým svojou tvrdosťou. V každom zápase dochádza k veľkému množstvu šarvátok a bitiek, v ktorých si hráči nič nedarujú. Inak tomu nebolo ani v zápase Bostonu Bruins s Floridou Panthers. V záverečnej 20-minútovke totiž hráči zabudli na hranie hokeja a začali si päsťami vybavovať nedoriešené spory. Súboju sa nevyhla ani superhviezda Bostonu David Pastrňák, ktorý si to rozdal s rovnako známym hokejistom Matthewom Tkachukom. Fanúšikovia doslova šaleli!

Išlo o druhý zápas štvrťfinálovej série, do ktorej lepšie vstúpil Boston. V úvodnom dueli na ľade Floridy dokázal získať neskutočne cenné víťazstvo, keď zvíťazil pomerom 5:1. Odveta sa už však niesla v inom duchu. Domáci totiž v druhej tretine zvrátili nepriaznivý jednogólový náskok súpera a dokonca pridali ešte dva ďalšie presné zásahy. Prvé dve tretiny mali celkom kľudný charakter, no v tej záverečnej sa začalo to pravé divadlo.

Domáci si dvomi ďalšími gólmi za 10 minút poistili triumf. Bostonu to zobralo všetky nádeje na výhru, a tak sa začali venovať inému aspektu tohto tvrdého športu. Tesne pred piatym presným zásahom Floridy to odštartovali Patrick Maroon a Nick Cousins, ktorí za hrubosť a nešportové správanie dostali prísne tresty. Pre oboch zápas predčasne skončil.

O 30 sekúnd sa k ním pridala ďalšia skupinka hráčov, ktorí sa dostali do hromadnej potýčky. V nej si vymenili zopár úderov a blysli sa aj ukážkovými takedownami, za ktoré by sa nemusel hanbiť nejeden profesionálny MMA zápasník.

Nie, to naozaj nie je všetko. Kapitán hostí Brad Marchand, ktorý je známy svojím trošku zákernejším štýlom hry, nechcel zostať nepoškvrnený, a tak sa spolu so svojou formáciou pustil do boja. Rozhodcovia nevedeli, koho majú skôr od seba odtrhnúť, pretože sa vytvorilo niekoľko nervóznych párov, ktoré si to rozdávali v pästných súbojoch.

PASTA LA VISTA, BABY!

Najšialenejší moment však prišiel až o minútu neskôr, keď sa ofenzívne opory svojich mužstiev Matthew Tkachuk and David Pastrňák dohodli na férovom súboji. Český reprezentant, ktorý je kľúčovou postavou v hre svojho tímu, to pred samotnou bitkou oznámil aj svojmu trénerovi, ktorý s tým nemal najmenší problém. V súboji však viac dominoval jeho protivník. Uštedril mu tvrdé údery, po ktorých Čech spadol na zem. Následne sa dokázal dostať do hornej pozície, no v tom už zasiahli rozhodcovia. Ukázal však veľkú porciu odvahy.

„Keď mám byť úprimný, nebojím sa ho,“ povedal sebavedomý Pastrňák v pozápasovom rozhovore. „Viem dostať úder, pre týchto chalanov urobím čokoľvek,“ dodal asistent kapitána. Slovami chváli nešetril ani jeho tréner Jim Montgomery. Som na neho pyšný. Tkachuk and Pasta tam proste išli a pobili sa. To je presne to, čo máte radi. Máte radi, keď vaši hráči súťaživí!“ netajil sa, že ho to potešilo.

Zápas nakoniec vyhrala Florida pomerom 6:1. Stav série je tak 1:1 a presúva sa na ľad Bruins, kde odohrajú dva zápasy. S určitosťou sa môžeme tešiť na ďalšie vyhrotené potýčky, ktoré nám spestria záverečnú fázu zámorskej NHL.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor Samuel Valent