Z favorita outsider? Karlos Vémola: Ľudia už boli presvedčení, že ma porazí aj Baba Jaga…

Zdroj: OKTAGON MMA

V očiach verejnosti sa rázom ocitol v netypickej pozícii. Legendárny bojovník československej scény Karlos Vémola (35-7) už 7. októbra zabojuje na turnaji OKTAGON 47 o opasok poloťažkej divízie. Veľká časť fanúšikov bojových športov netypicky pasuje do roly favorita slovenského protivníka veterána UFC.

Skúsený 38-ročný bojovník si po prehre proti rivalovi Patrikovi Kinclovi (27-10) rýchlo napravil chuť. Na pražskej Štvanici zdolal na body Lucasa Alsinu (11-5). Za predvedený výkon proti Argentínčanovi ho nejeden priaznivec kritizoval. „Názory ľudí boli veľmi skreslené. Mnohí ho označovali ako slabého súpera, v zápase ukázal presný opak. Tým, že čakali skoré ukončenie, sa im priebeh duelu nepáčil. Samozrejme, chcel som ho ukončiť a možno som sa trochu nechal strhnúť davom. Musím to hodiť za hlavu,“ hovoril Karlos Vémola v rozhovore z produkcie MAX MMA.

Metropola republiky bude už o necelé tri týždne dejiskom stretu ostrieľaného Čecha so skromným východniarom Pavlom Langerom (12-9). Slováka prekvapivo označujú ako favorita nielen mnohí nadšenci, ale aj odborníci zo sveta bojových športov. „Vždy som vstupoval do zápasov ako favorit. Toto je prvý prípad za veľmi dlhú dobu, kedy ľudia tipujú za víťaza môjho súpera. Československé publikum tomuto športu ešte príliš nerozumie. Súdi na základe posledných dvoch duelov,“ hovorí muž, ktorý v elitnej lige sveta UFC absolvoval šesť vystúpení.  

„Langer síce teraz dvakrát zvíťazil, ale predtým mal skóre 10-9, takže každý druhý zápas prehral. Samozrejme, výrazne sa zlepšil, no má tam množstvo medzier a vecí, na ktorých by ešte mal zapracovať. Ja ich vidím a využijem,“ vysvetľuje rodák z Olomouca. Medzi svojimi tréningovými partnermi má hneď niekoľko kolegov, ktorí poznajú recept na vysokoškolského absolventa z Košíc. Sú nimi Michal Kotalík, Daniel Škvor a Makhmud Muradov.

Ikonický bojovník československej scény Karlos Vémola je zvyknutý na pravidelný tlak, ktorý ho poháňa vpred. Ako ale v rozhovore s moderátorom Robertom Kmeťom sám tvrdí, pozícia outsidera pre neho môže byť tentokrát výhodou: „Pred niekoľkými rokmi boli viacerí ľudia presvedčení, že ma porazí Baba Jaga. To sa nestalo. Keď som zápasil s Ďatelinkou, taktiež nejeden veril mladej nádeji. Takéto veci sa nestávajú cez noc.“

Zdroj: MaxMMA.sk