Z boxerského šampióna profesionálny futbalista: Usyk si plní detský sen!

Zdroj: Instagram/@usykaa

V boxe sa radí k absolútnej svetovej špičke a teraz chce preraziť v ďalšom športe. Aktuálny svetový šampión ťažkej váhy Oleksandr Usyk podpísal profesionálnu zmluvu s futbalovým klubom. Obliekať bude dres nováčika najvyššej ukrajinskej súťaže.

Držiteľovi opaskov WBA, WBO a IBF zjavne úspechy vo svete bojových športov nestačia. Hoci má ukrajinský šampión stále boxerské povinnosti, rozhodol sa k tomu vydať na futbalovú dráhu. Profesionálnu zmluvu podpísal vo svojom rodisku s klubom FK Polissja Žytomyr, nováčikom tamojšej najvyššej súťaže.

Za celok z mesta ležiacom na severozápade krajiny už odohral jeden zápas. Ešte vo februári 2022 sa počas zimnej prestávky predstavil ako náhradník v prípravnom stretnutí proti Veres-Rivne (2:1). Úspešná ťažká váha už vtedy sľúbila, že pokiaľ mužstvo postúpi, podpíše s ním profesionálnu zmluvu. S vedením sa teraz dohodol na ročnom kontrakte.

Dvojnásobný premožiteľ Anthonyho Joshuu bude nosiť dres s číslom 17. „Jeho prístup k tréningu je skvelým príkladom pre náš tím. V detstve bolo jeho cieľom stať sa profesionálnym futbalistom. To sa mu teraz splní,“ komentoval prezident klubu Gennadij Butkevič.

Oleksandr Usyk ale boxerské rukavice zavesiť na klinec nehodlá. Už v auguste ho čaká náročná obhajoba. Do ringu sa proti nemu postaví talentovaný 25-ročný britský bojovník Daniel Dubois. Atraktívny duel bude hostiť futbalový štadión v poľskom Vroclave, ktorého kapacita činí 45-tisíc miest.

Zdroj: talksport.com, autor