Youtuber Paul stále túži po odvete v MMA proti legende UFC: Viem, že som ho schopný poraziť!

boxingscene.com

Fanúšikovia ho buď milujú alebo nenávidia. Jedno mu ale uprieť nikto nemôže, v boxe doposiaľ porazil všetkých protivníkov zo sveta MMA a v záujme o jeho osobu mnohonásobne prevyšuje aj viacerých svetových šampiónov. Nie je to tak dávno, čo si v auguste Youtuber Jake Paul (7–1) v ringu zmeral sily s legendárnym Nateom Diazom (21–13). Hoci Ako to vyzerá s ich odvetou v MMA, o ktorej sa hovorilo okamžite po dueli?

Písal sa 5. august 2023, keď si v Dallase po dlhých mesiacoch trashtalku na sociálnych sieťach zmerali sily Jake Paul a bojovník MMA Nate Diaz. Stret v boxe nakoniec na body zvíťazil mladý Youtuber, avšak vo vzduchu ostávala ešte jedna otázka. A to tá, či uvidíme odvetu v MMA.

Správy ohľadom oznámenia odvety ale stále neprichádzajú, a podľa rodáka z Ohia je na vine jediný muž. „Myslím, že v jednom bode o to bol zo strany jeho tímu záujem, aby bolo to iba chvíľu a potom nasledovalo úplné ticho. Z ničoho nič začal (Nate Diaz, pozn. red.) nadávať na PFL. Dobre, pozri, buď to chceš, aby sa to stalo alebo nie,“ nechal sa počuť mladší brat nemenej známeho influencera Logana Paula v relácii The MMA Hour.

Súper musí byť adekvátny, rok 2024 je reálnou možnosťou

Problém podľa Paula nastal vo chvíli, kedy si tím okolo bývalého titulového vyzývateľa UFC začal pýtať, aby sa odveta neuskutočnila pod organizáciou PFL, ale pod taktovkou Diazovej spoločnosti Real Fight Inc. Tá sa zhodou okolností spolupodieľala na príprave prvého zápasu v boxe. „(Teraz, pozn. red.) hovorí, aby sme to usporiadali pod hlavičkou Real Fight. To ale nie je reálne. Všetko sme ich museli (pred boxerským duelom, pozn. red.) naučiť my, ukázať im ako funguje biznis. Nemajú organizáciu, nemajú infaštruktúru a peniaze na niečo také, takže sa iba skrýva za to, že odmieta bojovať v PFL. Jedno ale viem, že po čase bude potrebovať peniaze, takže to celé ešte úplne neodpisujem. Ako som povedal, z našej strany je všetko pripravené, on je však ticho.“

Potom, ako si mladý Youtuber v posledných rokoch začal do istej miery podmaňovať svet boxu, rozhodol sa začiatkom roka 2023 podpísať exkluzívnu zmluvu pre zápas MMA v PFL. Čo sa týka jeho debutu, bojovať chce iba s kvalitnými bojovníkmi. „Ide o to, že je v MMA je pre mňa asi najdôležitejšou vecou to, aby mi potenciálny súper dával skutočne zmysel. Musí to byť niečo fakt veľké, známe meno a rovnako to musí byť duel, kde by to bolo vyrovnané,“ uviedol.

„Problem Child“ zdôrazňuje, že duel v MMA s Diazom chcel usporiadať v budúcom roku. Potom, čo sa však situácia zmenila, momentálne nevidí adektávneho protivníka. „Nate Diaz je osobou, o ktorej skutočne v hĺbke srdca viem, že som ju schopný poraziť, ale tiež viem, že to bude pre mňa výzvou. Musím si pre to ísť, to je ale na tom to, čo ma baví. Bojovať s niekým, kde sú šance na výhru vyrovnané,“ zakončil youtuber s viac než dvadsiatimi miliónmi odoberateľov na svojom youtubeovom kanále.

Zatiaľ čo sa do tejto chvíle Paul ešte v MMA nepredstavil ani v amatérskom zápase, Diaz počas profesionálnej kariéry strávil iba v najlepšej svetovej organizcii UFC dovedna pätnásť rokov. Naposledy sa v dueli ukázal práve tam, v septembri minulého roka proti Tonymu Fergusonovi (25–9).

Zdroj: MaxMMA.sk