V ceste za titulom sa odhodlal k nevídanej príprave! Yair Rodríguez z UFC využíva mystiku a výšku…

Yair Rodriguez (zdroj: Instagram/Discovery)

Mexický bojovník Yair Rodríguez (15-3) dnes bude stáť pred najväčšou výzvou svojej doterajšej kariéry. Na turnaji UFC 290 v americkom Las Vegas nastúpi v titulovej bitke proti legendárnemu Alexandrovi Volkanovskemu (25-2).

Borec s prezývkou „El Pantera“ prehral vo svojej kariére iba trikrát. V roku 2012 s Luisom Herrerom, v 2017 s Frankiem Edgardom a v roku 2021 s Maxom Hollowayom. Na UFC 290 môže získať titul pérovej váhy, ktorý patrí Alexandrovi Volkanovskemu. „Alex The Great“ je jednoznačným papierovým favoritom tohto merania síl, čo ale Yaira nerozrušuje.

Rodríguez do UFC vstúpil v roku 2014 ako súčasť reality show The Ulitmate Fighter Latin America. Vzhľadom na to, že počas kariéry utrpel viacero zranení, sa spojil s odborníkmi, ktorí mu povedali, že jeho telo trpí kvôli nekvalitnému kardiu (tréningu zameranému na výdrž a výkonnosť). Yair sa rozhodol svoje kardio vybudovať nanovo a zvolil si na to naozaj nevídané metódy.

Svoje tréningy nasmeroval k aztéckym chrámom do nadmorskej výšky viac ako 3600 metrov nad morom. Ak ste v takejto výške niekedy boli, viete, že je náročné čo i len dýchať, nie to ešte trénovať a ísť na maximum. Keď ale bojovník vydrží drilly takmer 4 kilometre nad hladinou mora, získa svetovú fyzickú pripravenosť.

A to Yair urobil. Okrem toho, aztécke chrámy v sebe skrývajú nemalú dávku mystiky a takzvaných vecí „medzi nebom a zemou“. Rodriguez je nábožensky založený človek a podľa viacerých reportov sa počas prípravy nesústreďoval iba na svoju fyzickú stránku, ale aj na mentálnu. Ktovie, či mu tréningy v 3600 metrov nad morom a vzývanie aztéckych Bohov pomôžu zdolať legendárneho Volkanovskeho.

Jeden z výletov absolvoval aj s držiteľom najrýchlejšieho knokautu v histórii UFC, legendou Jorgem Masvidalom. Na ktorom sa snažil najmä Jorge nelegálne dostať do útrob mexických pyramíd v Oaxaca.

Zdroj: Firstsportz, autor