Welter mu chutí! Matouš Kohout má po Pukačovi ďalší cieľ: Bude toto jeho súper v OKTAGONe?

Matouš Kohout (zdroj: OKTAGON MMA)

Matouš Kohout (9-6) na turnaji OKTAGON 47 v Bratislave zdolal na body slovenského bojovníka Roberta Pukača (16-11-1) a vrátil sa na víťaznú vlnu. „The Mighty Rooster“ je povzbudený svojím výkonom v slovenskej metropole a prezrádza, aké má plány do budúcnosti.

„Po druhom a treťom kole som si myslel, že som vyhral. Jasné, hodil ma, ale nemal z toho nič. Dvakrát ma chytil, ale nepredviedol nijakú prácu, pričom som mal v hlave, že na základe nových pravidiel som víťaz,“ rozhovoril sa český zápasník v rámci podcastu GnP o triumfe nad Pukačom: „Hovoril to aj Ondra Novotný, bol to podobný zápas ako Kincl vs Vémola, akurát teraz to bolo na zemi.“

„Diamantový Čávo“ pôsobil predovšetkým na vážení namotivovane a veľmi odhodlane. Miestami sa zdalo, akoby bol na súpera nahnevaný. „Nevedel som o tom, že by medzi nami bol problém. Nesnažil som sa ho nijako provokovať a vtiahnuť do trashtalku. Nie som si vedomý ničoho, ale všimol som si to. Možno to bolo jeho nastavenie mysle,“ zamyslel sa český bojovník.

Vo welterovej divízii pre neho šlo o premiéru. Doposiaľ bol súčasťou ľahkej váhy, no zvolil posun o váhovú kategóriu vyššie. „Sedelo mi to. Som rád za túto zmenu, myslím si, že je z toho šťastná aj moja manželka, keďže nie som doma nervózny kvôli diéte. Chudnutie išlo dobre. Stravujem sa lepšie, pričom na jedlo som si dával pozor hlavne posledných 14 dní pred zápasom,“ pochvaľuje si.

Rysuje sa bulharská výzva?

Welterová kategória je v organizácii OKTAGON MMA poriadne nabitá. „Keď som sa na to pozeral, tak mená v 77ke sú naozaj šialené. Je prakticky jedno, proti komu nastúpim. To, s kým budem mať zápas, preto nechám na manažérovi a majiteľoch organizácie,“ diplomaticky povedal Matouš Kohout.

Napokon ale „The Mighty Rooster“ v podcaste GnP naznačil, proti komu by sa mohol v klietke predstaviť najbližšie. „Na takého Bojana Veličkoviča mám napríklad ešte čas. Je tam ale Bulhar Vladislav Kanchev, je to boxer a myslím si, že by to mohlo byť medzi nami zaujímavé. Do konca roka by som rád stihol ešte jeden zápas a dostal sa do TOP 10.,“ prezradil. Kanchev, ktorý si vyslúžil prezývku „C-4″, má aktuálnu MMA bilanciu na úrovni 13-7-2.

Trashtalk v rámci noriem

Kohout sa v podcaste, ktorí moderujú Robo Kmeťo a Jan Malach (15-14) vyjadril aj k zápasu, ktorý mal v decembri s druhým menovaným. Matouš vtedy vyhral, pričom medzi oboma bojovníkmi prebehla aj poriadna dávka trashtalku. Žiadna zlá krv už ale témou nie je. „Predsa len, obaja máme deti. Dospievame, je tam už trocha rozumu. Pred zápasom sme si niečo povedali, po súboji sa neriešilo nič. Bol to trashtalk, ktorý k tomu patrí, nijaké podpásovky, ani veci ohľadom rodiny,“ hovorí autor deviatich kariérnych knokautov.

Zdroj: MaxMMA.sk