Wawrzyniak chváli i varuje Kincla: Ak nie si stopercentne zdravý…

Zdroj: OKTAGON MMA

Vziať titulový zápas na poslednú chvíľu? To chce poriadnu dávku guráže. Piotr Wawrzyniak (12-5) sa v decembri nezľakol a ponúknutú príležitosť využil najlepším možným spôsobom. Pri premiére pod hlavičkou OKTAGON MMA sa československým priaznivcom uviedol vo veľkom štýle, keď pokoril obľúbeného Vlasta Čepa (12-3).

Poľský matador plánuje s odstupom troch mesiacov ďalší cenný skalp. Štatút dočasného šampióna by rád povýšil na právoplatného. V ceste mu ale stojí Patrik Kincl (27-10). „Aj ma prekvapuje, že sa uzdravil takto rýchlo. Mal vážne zranenie. Ale pokiaľ chce bojovať, predpokladám, že je pripravený. Počítal som s tým, že zápas skôr či neskôr bude, len som ho nečakal takto rýchlo,“ priznal v rozhovore pre ruik.cz zástupca známeho tímu našich severných susedov Czerwony Smok.

Kráľ rebríčka P4P bude pre Piotra Wawrzyniaka doposiaľ najväčšou kariérnou skúškou. „Patrik je pre mňa obrovská výzva. Je jednotkou v Českej republike. Ide o vynikajúceho komplexného športovca. Veľmi dobre vie, o čom hovorí. Vo všetkých aspektoch boja. Som šťastný, že si s ním môžem zmerať sily,“ hľadá iba slová chvály na svojho nadchádzajúceho oponenta.

Český šampión strednej divízie si krátko pred plánovaným decembrovým vystúpením na tréningu nešťastne privodil zlomeninu očnice. Do akcie sa ale vracia omnoho skôr ako drvivá väčšina verejnosti očakávala. „Pokiaľ prijal zápas, beriem to tak, že je stopercentne zdravý. Pokiaľ má nejaké problémy, pravdepodobne by nemal toľko riskovať,“ s rešpektom upozorňuje viac ako štyri roky neporazený bojovník.

Zdvojený trón váhovej kategórie do 84 kilogramov sa zjednotí na turnaji OKTAGON 54 v Ostrave. Výhodu domáceho prostredia bude mať síce Patrik Kincl, no zabúdať nemožno ani na priaznivú geografickú polohu pre podporovateľov 32-ročného držiteľa opasku organizácie Babilon MMA. „Je to blízko poľských hraníc. Určite dorazí veľa poľských fanúšikov,“ verí Piotr Wawrzyniak.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk