Všetko podľa plánu! Ligocki na PML 8 uspal Maného a čaká na telefonát: OKTAGON, som tu!

Jedným z najväčších ťahákov galavečera PML 8 v Třinci bol súboj Daniela Ligockiho (2-1) proti Melvinovi Manému (1-2) pod pravidlami MMA. Prvého menovaného v domácom prostredí podporovalo množstvo fanúšikov a aj ich energia mu pomohla k cennému triumfu. Po druhej výhre v profi kariére tak nadšenie rozhodne neskrýval. Otvoril si dvere do OKTAGONu?

Pre rodáka z mesta, ktoré je preslávené najmä hútnickým priemyslom, mal duel so známym postojárom špeciálnu prichúť. Po dlhej dobe ho mohli naživo v akcii vidieť všetci rodinní príslušníci či priatelia. Vpred ho navyše hnala aj myšlienka ukázať celej česko-slovenskej bojovej scéne, čo sa v ňom skrýva. Nuž, lepšie to dopadnúť ani nemohlo.

Trpezlivosť submisie prináša

Ligocki síce po dvoch kolách prehrával na body, no v tom záverečnom preniesol zápas na zem a reprezentanta pražského Lanna Gymu ukážkovo uspal. „Myslel som si, že v postoji budem prehrávať. Je totiž veľmi skúsený a mal som pred ním veľký rešpekt. Možno ešte väčší, ako by som mal mať, no taká je moja povaha,“ začal s hodnotením svojho výkonu 26-ročný bojovník exkluzívne pre MaxMMA a ďalej prezradil, čo mu napokon prinieslo úspech: „Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť. Čakal som na moment, kedy jeho údery prestanú byť razantné. Vtedy som si povedal, že teraz je čas, vyšťavil si sa a ja ti ukážem, čo je stret dvoch štýlov. Išiel som teda po zemi a vyšlo to.“

Cieľom vychádzajúcej hviezdy bolo naplno predviesť svoje kvality a takisto upútať aj najväčšiu organizáciu zmiešaných bojových umení na našom území – OKTAGON MMA. Či sa mu to podarilo, to je zatiaľ otázne, no viac už spraviť nemohol. „Mám tu telefón s milión správami. OKTAGON medzi nimi ešte nie je, ale myslím si, že toto vystúpenie a ukončenie ich zápasníka hovorí za všetko. Prosím pekne, som tu!“ vyhlásil s úsmevom.

Po Ligockiho víťazstve sa třinecká Hala Stars otriasala v základoch. „Brutálna atmosféra. Tým, že to je moje rodné mesto, bola tu celá moja rodina aj kamaráti. Čo na to povedať? Jednoducho, paráda. Nič viac som si nemohol priať,“ povedal šťastný zástupca známeho nemeckého gymu UFD a na záver objasnil, ako vyzerala jeho tŕnistá cesta späť do šatne, ktorú mu skomplikovali euforickí fanúšikovia: „Áno, musel som sa s nimi pofotiť. Veľké množstvo prišlo len kvôli mne. Je to teda akási povinnosť ukázať sa pred nimi. Oni tvoria všetko okolo tohto športu a vďaka nim môžeme zapásiť.“

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber