Vráti sa ešte? Obľúbenec a bývalý titulový vyzývateľ odchádza z OKTAGONu

Zdroj: OKTAGON MMA

Bývalý titulový vyzývateľ o pás šampióna v organizácii OKTAGON MMA má nový domov. Francúzske média informovali, že ďalšie kroky Alexa Lohorého (23-10) budú viesť do organizácie BRAVE. Jeho pôsobenie v česko-slovenskej organizácii je tak pravdepodobne u konca. Francúz bol od roku 2020 jej stabilnou súčasťou, čoho dôkazom je aj jeho deväť štartov, na ktoré fanúšikovia tak skoro nezabudnú.

„Da Killa Kid“ sa u nás prvý krát predstavil pred takmer štyrmi rokmi, keď od promotérov okamžite dostal titulovú šancu proti Karlosovi Vémolovi (36-8). Bývalý bojovník Bellatoru, Cage Warriors či BAMMA zápas síce prehral na body, no ukázal, že je schopný držať tempo aj s domácou elitou. O atraktívne duely u neho nebola nikdy núdza.

Len po mesiaci od prehry s „Terminátorom“ si zmeral sily s technicky dokonale vybavením Leandrom Silvom (28-11-1). Opäť doručil famózny zápas, no ruku mu po trojkolovej bitke nakoniec rozhodca nezdvihol. Mal síce dve porážky v rade, ale z jeho výkonov bolo očividné, že patrí medzi špičku.

Kliatbu prelomil proti Tatovi Primerovi (18-15) a následne aj proti Zdenkovi Polívkovi (9-7). Všetkým bolo jasné k čomu sa schyľuje. Lohoré dostal ďalšiu zaslúženú titulovú príležitosť. Tentokrát proti šampiónovi strednej váhy Patrikovi Kinclovi (28-10), ktorý v tej dobe myslel len na odvetu proti Karlosovi a bol ochotný pre ňu urobiť čokoľvek. Nakoniec zvládol aj túto prekážku a francúzskeho bojovníka ukončil tvrdým KO už po necelých dvoch minútach.

Na neúspech potom nadviazal výhrou nad „Slávistom“ Matúšom Juráčkom (11-3). Predstavil sa aj v Tipsport Gamechanger, kde otočil zápas proti Samuelovi „Pirátovi“ Krištofičovi (17-6) a postúpil do druhého kola. Neskôr narazil na Davida Kozmu (32-13), ktorý nedal Lohorému dýchať a zdolal ho na body. Jeho posledný zápas v OKTAGONe prebehol v novembri minulého roka v Manchesteri. Jeho protivník Ion Surdu (14-6) sa s tým nepáral a ukončil ho už v prvom kole na KO.

Teraz sa „Da Killa Kid“ bude snažiť preraziť v organizácii BRAVE, kde pred neho postavili naozaj ťažkú výzvu. Do protiľahlého rohu klietky sa proti nemu postaví Poliak Marcin Bandel (22-8-1). Tento skúsený borec už v tamojšej organizácii titul získal, no následne ho stratil. Odskočil si dokonca aj do UFC, kde si na svoje konto pripísal dve prehry.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent