Vraj zarábajú viac ako bojovníci: Neuveríte, koľko peňazí dostávajú sexice z UFC!

Zdroj: Facebook.com/NYPost

MMA je v posledných rokoch na veľkom vzostupe a tak, ako rastie záujem o hviezdnych zápasníkov, tak vzbudzujú záujem divákov aj Ring Girls. Tie sú neodmysliteľnou súčasťou bojových športov už od samotných začiatkov. Viete, aké sumy zarábajú tieto dievčatá v najväčšej organizácii sveta? Niektoré z nich v príjmoch prevyšujú aj samotných zápasníkov.

Platy ring girls sa, samozrejme, líšia v závislosti od veľkosti organizácie a eventu, no v prípade najprestížnejšej organizácie sveta ide o naozaj zaujímavé sumy. V súvislosti s touto témou vzniklo už v minulosti mnoho káuz. UFC zápasníci sa vtedy sťažovali, že čísla na ich výplatných páskach sú nižšie ako tie, ktoré zarobia za niekoľko sekúnd práce ženy známe ako Ring Girls. Predstavitelia UFC ale tieto dohady niekoľkokrát vyvrátili, pričom rovnaké stanovisko zaujali samotné dievčatá.

Čo sa týka konkrétnych platov, sporo odeté krásky si vedia za jedno pay-per-view podujatie zarobiť v rozmedzí 1 000 až 5 000 dolárov (záleží od mena, počtu vstupov a pod.). Ročne dokopy na ich bankový účet dokáže pipnúť v priemere 20 000 až 50 000 dolárov.

Historicky najlepšie platenou ring girl je Arianny Celeste. Američanka pracuje v UFC od roku 2006 a za svoju kariéru dokázala sedemkrát zvíťaziť v ankete Ringcard dievča roku. Výška jej ročných príjmov sa odhaduje na jeden milión dolárov. Arianny sa samozrejme okrem tejto činnosti venuje aj modelingu, podobne ako väčšina jej ostatných kolegýň. V tejto brandži si z hľadiska financií dokážu takisto veľmi slušne privyrobiť.

Brittney Palmer je v mnohých smeroch UFC dvojkou v zmysle Ring Girls.

Luciana Andrade rovnako patrí medzi najlepšie zarábajúce Ring Girls.

Neoficiálnou štvorkou je Camilla Oliveira, ktorá je taktiež moderátorkou pre Brazílskych fanúšikov UFC.

Brookliyn Wren patrí medzi najobľúbenejšie Ring Girls sveta.

Zdroj:sportskeeda.com