Volkanovski chce podľa Islama len zarobiť! Tipy na výsledky redakcie k UFC 294

Zdroj: Instagram/Alexander Volkanovski

Dnešný večer bude sviatkom MMA. V Emirátoch sa dnes uskutoční nabitá karta UFC 294 s hviezdnou účasťou a event sa začína v mimoriadne priaznivom čase pre slovenských a českých fanúšikov. Prelims štartujú už od štvrtej hodiny poobede a hlavná karta sa otvorí o 20:00.

V hlavnom zápase sa pritom predstaví šampión ľahkej váhy Islam Makhachev (24-1), ktorého napokon preverí v odvete šampión perovej váhy Alexander Volkanovski (26-2) a podľa mnohých odborníkov hlavný predzápas patrí medzi najväčšie zápasy posledných rokov. V strednej váhe si to rozdá bývalý šampión welteru Kamaru Usman (20-3) a neporazený Khamzat Chimaev (12-0), práve z tohto zápasu by mohol vzísť vyzývateľ šampióna Seana Stricklanda.

Dvojica Makhachev vs Volkanovski sa už stretla vo februári na UFC 284, kde si triumf pripísal Dagestánsky borec na jednohlasné rozhodnutie. Vtedy šlo o prvú prehru v UFC pre skúseného Austrálskeho borca, ktorý si jedno zaváhanie pripísal ešte na začiatku svojej kariéry v roku 2013. Nie je tajomstvom, že „The Great“ svojho najbližšieho súpera posledne poriadne potrápil. V súboji na UFC 284 sa mal Makhachev dokonca dvakrát zraniť. Volkanovski duel s Islamom zobral tentoraz len jedenásť dní pred zápasom a popasoval s váhovým limitom so stratou dvanástich kilogramov.

Podľa Makhacheva jeho súper nemá šancu. „Nikto ma nemôže ukončiť! Ani ľahká váha, ani žiadny welter, jednoducho nikto. Všetko je na mojej strane. Ak mám byť úprimný, ten chlap si prišiel len pre peniaze. Nemá problém prísť, zarobiť dobré peniaze a vrátiť sa domov. To je môj názor,“ konštatoval v podcaste Daniela Cormiera úradujúci šampión.

Hlavný predzápas, ktorý by mohol byť hlavným zápasom večera podľa viacerých fanúšikov bude extrémnym lákadlom v podaní legendy UFC Kamaru Usmana, ktorý vstúpil do zápasu s Chimaevom po tom, čo sa zranil Brazílčan Paolo Costa (14-2). Nigérijský bývalý šampión welteru svoj opasok niekoľkokrát aktívne obhajoval a držal jednu z najdlhších sérií v organizácií v zmysle držby opasku (získal ho v roku 2019, 5-krát ho obhájil a stratil ho v roku 2022 v súboj s Leonom Edwardsom na UFC 278).

Pre Usmana je tento súboj rozhodne príjemnejší z pohľadu psychickej záťaže. Ak by prehral, môže sa koncentrovať na divíziu (welter), kde je kráľom jediný súper, ktorý ho dokázal v UFC poraziť a ním je Leon Edwards (21-3). Naopak v prípade triumfu by si vyslúžil priamu cestu za titulovým bojom a to len vďaka jedinému súboji. V tomto zápase to Chimaev, ktorý sa pripravoval na presun do strednej váhy, vďaka sile a tlaku, ktorý vie Usman nasadiť od začiatku nebude mať jednoduché. Aj napriek tomu je kurzovým favoritom. Počíta sa totiž s jeho výbušnosťou a rýchlosťou.

Výhody Chimaeva môžu taktiež spočívať vo veku (je o sedem rokov mladší), čo vo wrestlingu vie podľa odborníkov spraviť rozdiel. Usman mal navyše problémy s kolenami, čo by mohlo taktiež vstúpiť do zápasu v treťom kole. Dostať Kamaruho na zem je takmer nemožné, jeho úspešnosť obrany voči Takedownom je až 97-percent, Khamzatova je navyše 100-percentná v UFC. Môže to byť teda súboj v postoji mixovaný prácou na klietke, kde by sa v lepších pozíciách mohli striedať obaja zápasníci. Miernu váhovú výhodu by pritom mohol mať Khamzat, ktorý sa pomaly pripravuje na prechod do strednej váhy.

Naše tipy na hlavnú kartu:

Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski (výhra Makhachev)

Kamaru Usman vs Khamzat Chimaev (výhra Usman)

Magomed Ankalaev vs Johny Walker (výhra Ankalaev)

Ikram Aliskerov vs Warlley Alves (výhra Aliskerov)

Said Nurmagomedov vs Muin Gafurov (výhra Nurmagomedov)

Autor: Robo Kej

Zdroj: MaxMMA.sk