Vnuk mafiánskeho bossa proti ikone svetového boxu. Mayweather načrtol termín kontroverznej bitky

Zdroj: Insragram/@ floydmayweather

Legenda boxu v boji s vnukom amerického mafiána. Zdá sa, že vystúpenie s týmto podtónom fanúšikov neminie. Najnovšie správy tvrdia, že Floyd Mayweather (50-0) by sa mohol znova objaviť v ringu a jeho protivníkom by mal byť John Gotti III (5-1). Obaja kohúti sa proti sebe postavili už v júni 2023 a poďla portálu dailymail.co.uk boxerská ikona naznačila, že sa schyľuje k odvete.

Celé divadlo by sa malo zopakovať aj napriek tomu, že prvý stret Mayweathera s Gottim sa skončil neslávne. Rozhodca Kenny Bayliss zastavil zápas v šiestom kole, čo vyvolalo vtrhnutie oboch tímov do ringu a vzájomnú melu. Celé to viedlo k tomu, že potomok mafiána, ktorý mal potýčku vyprovokovať, dostal trest na šesť mesiacov.

Po podobných udalostiach by priaznivci len ťažko pomysleli na možné pokračovanie súboja. Boxer s prezývkou “Money“ však o tom nielen uvažuje, ale načrtol aj reálne kontúry termínu. Meranie síl s Gottim by si rád zopakoval už v blízkej budúcnosti. „Podľa toho, čo mi bolo povedané, naše tímy už spolu komunikovali a myslím si, že do konca roka by sme to mohli uskutočniť,“ uviedol nedávno slávny športovec pre portál fighthype.com.

Spomínanú kontroverziu, ktorá vznikla v júni, vyriešil Mayweather skutočne svojsky. Opieral sa o laná ringu a vzniknutú situáciu s pokojom pozoroval. Okrem neho ale všetkými prítomnými pulzovali emócie, ktoré sa preniesli aj mimo ring, kde sa strhli ďalšie strkanice.

Nevídané predstavenie však nenašlo svoj koniec na mieste zápasu. Gotti neostal chladný ako jeho oponent a cez svoj profil na Instagrame mu odkázal: „Si môj celoživotný nepriateľ.“ Vyzerá to tak, že svoj hnev si bude môcť vybiť v ďalšom dueli. Nie tak dávna minulosť naznačuje, že by to opäť mohlo skončiť riadnou divočinou.

Floyd, ktorého má veľká časť športovej verejnosti uloženého už ako dôchodcu, navyše prezradil aj možnosť svojho ďalšieho predstavenia. V rámci exhibície by mal byť jeho protivníkom niekdajší majster sveta welterovej váhy, a to 40-ročný Jean Pascal (36-7-1). „Je pravda, že sme sa rozprávali aj o ďalšom boji. Bude to zápas s chlapom, ktorý je v Kanade,“ vravel a následne dodal: „Áno, objavilo sa tam Pascalovo meno.“ Definitívne však Američan nič nepotvrdil. Zuby si teda oveľa viac brúsi na o 16 rokov mladšieho vnuka muža z podsvetia New Yorku.

Zdroj: dailymail.co.uk, fighthype.com, MaxMMA.sk, autor