Vlček si z Thajska priviezol zranenie, Török však o zápas nepríde

Zdroj: Instagram/@zbynekvlcek

Účasťou v reality šou Love Island preslávený Zbyněk Vlček mal na pražskej Štvanici vstúpiť do profesionálneho MMA. Na veľký kariérny míľnik sa pripravoval v ďalekom Thajsku, kde absolvoval kemp po boku viacerých hviezd. Žiaľ, domov si priniesol nepríjemné zranenie a jeho debut sa preto odkladá.

Informáciu priniesla samotná organizácia prostredníctvom svojich sociálnych sietí. „Zbyněk Vlček je nútený odstúpiť zo zápasu kvôli infekcii lakťa, ktorá mu bola dnes po návratu z Thajska diagnostikovaná,“ píše sa vo vyjadrení. Z karty sobotného turnaja teda napokon nešťastne vypadáva, avšak fanúšikovia v metropole Česka o duel ukrátení nebudú.

Gabriel Török (4-7-1) sa ale musí popasovať s nečakanou zmenou konkurenta. Do boja sa proti nemu postaví perspektívny Jaime Cordero (3-1). Účastník nemeckej Výzvy sa naposledy predstavil na podujatí v Liberci, kde mu stačila minúta a sedem sekúnd na to, aby ukončil Ondřeja Rašku (9-8). Medzi profesionálmi si doposiaľ iba jedinú prehru, keď bol proti Jakubovi Bahníkovi (9-4) diskvalifikovaný po nepovolenom kope. Vzhľadom na neočakávané okolnosti je konfrontácia vypísaná vo váhovej kategórii do 85 kilogramov.

Zbyněk Vlček má v ostatnom období poriadnu smolu. Iba pred necelými dvoma mesiacmi podstúpil operáciu meniskusu a teraz ho krátko pred návratom do domoviny postihli ďalšie zdravotné patálie. „Keď sa na to dnes ráno doktor pozrel, povedal, že to musí ísť okamžite von z tela. Šiel som pod skalpel a nech so zápasom nepočítam. V tej chvíli som nevedel, čo povedať. Skrátka som tomu nechcel veriť,“ napísal vo svojom vyjadrení držiteľ čierneho opasku v džude.

Zdroj: Oktagon MMA, autor